Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu

Aktualności

11.02.2020

Spotkanie w ramach Klubu wsparcia dla rodziców/opiekunów: „Porozmawiajmy o…” odbędzie się 19 lutego o godz. 16.00 na małej sali gimnastycznej.

Spotkanie jest skierowane do uczniów klas I – IV Szkoły Podstawowej. Zapraszamy naszych uczniów z rodzeństwem i rodzicami na pachnące warsztaty …

Prosimy zabrać obuwie na zmianę i wygodny strój.

Zajęcia poprowadzą p. Agnieszka Sielicka i p. Anna Kucz

 

Zapraszam

Pedagog Anna Kucz

24.01.2020

Po wielu zadaniach zaproponowanych dla Ligi Klas przyszedł czas na ostatni etap i podsumowanie. Tym razem ocenialiśmy frekwencję i średnią ocen. Za każde z nich, klasy z pierwszej trójki mogły otrzymać kolejno: za I miejsce – 3 punkty, II miejsce – 2 punkty, III miejsce – 1 punkt. W kategorii frekwencja przoduje klasa 4a SP, tuż za nimi jest klasa 1b szkoły branżowej, a ostatnie miejsce na podium zajmuje klasa 5a SP. W kategorii średnia ocen na pierwszym miejscu jest klasa  4a SP, na II klasa – 1a szkoły branżowej, a na III jednocześnie klasy 1c i 1d szkoły branżowej.

Bal karnawałowy

23.01.2020

23 stycznia odbyła się dyskoteka karnawałowa. Jak co roku zabawa była przednia. Nie zabrakło atrakcji  w postaci zabaw i konkursów, które urozmaiciły karnawałowe szaleństwo. Nad oprawą muzyczną czuwał uczeń szkoły branżowej DJ Robert, który serwował nam same muzyczne hity. Całość imprezy zdobiły barwne stroje uczniów  przemykających tanecznym krokiem po sali. Dla uczestników dyskoteki, którzy nie posiadali strojów karnawałowych, czekała niespodzianka w postaci fotobudki.

23.01.2020

Po raz kolejny, w ramach projektu „Cuda natury-polskie góry" spotkaliśmy się, aby podziwiać piękno i majestat polskich gór, tym razem Karkonoszy. 23 stycznia uczniowie klas biorących udział w projekcie poznali różnorodność flory tego regionu. Mieli możliwość samodzielnie odszukać w Internecie interesujące ich gatunki kwiatów, których jest bardzo dużo w krajobrazie karkonoskim. Wykonali piękną wyklejankę krokusa z bibuły, która zdobi pracownię ceramiczną. Odszukali na podstawie opisu gatunki drzew iglastych – wykonali z nich puzzle przestrzenne i złożyli je w książeczkę.

22.01.2020

Zachęcamy, na prośbę PFRON-u do zapoznania się z publikowanymi na ich stronach informacjami dotyczącymi możliwości dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych oraz zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych drogą elektroniczną, za pośrednictwem Systemu SOW dostępnego 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Potrzebne informacje znajdziecie Państwo na stronie:

http://www.pfron.org.pl/osoby-niepelnosprawne/

Poznajemy bliżej Bibliotekę im. Raczyńskich

22.01.2020

W środę, 22.01.2020 roku uczniowie klas: 1cpp, 3app oraz 3bpp  w ramach praktyk wspomaganych udali się do Biblioteki Raczyńskich. Dzięki życzliwości pracowników poznali pracę i funkcjonowanie placówki oraz organizację poszczególnych działów. Młodzież poznała historię powstania biblioteki oraz wykonywała zadania związane z wybranymi wierszami literatury polskiej. Dziękujemy serdecznie za miłe przyjęcie.

[organizatorzy: G. Skupińska- Fromm, A. Pryboda, A. Grysińska

tekst: G. Skupińska-Fromm]

„Śladami poznańskiej kultury i sztuki”

17.01.2020

W piątek, 17 stycznia uczniowie kl. 6b i kl. 6c wraz z wychowawcami udali się do Muzeum Etnograficznego. Uczestnicy projektu edukacyjnego mogli tam podziwiać żłobki wykonane rozmaitymi technikami. Poza tym, podczas lekcji muzealnej pt. „Rzeczy mówią,” kustosz przybliżył młodzieży ciekawe historie strojów ludowych. Niezwykle interesująca okazała się opowieść o gruzińskim ubraniu chorego chłopca - tałowari. Uczniowie podziwiali również piękny strój wielkopolski. Mogła go założyć uczestniczka wycieczki Anielka.

„Bezpiecznym być” podsumowanie projektu Straży Miejskiej Miasta Poznania

16.01.2020

16 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły udali się do ZSS105 w Poznaniu na podsumowanie konkursu plastycznego, którego celem było m.in. promowanie bezpieczeństwa w szkole, w domu i na ulicy. Dzięki projektowi uczniowie utrwalili  zasady dbania o higienę, udzielania pierwszej pomocy, wcielili się w rolę policjanta i strażaka. Poznali również tajniki bezpiecznego zachowania się w obecności psa.  Zapraszamy do fotorelacji.

[koordynatorzy: A. Kucz, K. Pietras, K, Krzyżanowska]

Rozstrzygnięcie konkursu matematycznego pt. „Świąteczna choinka”

16.01.2020

Świąteczny czas za nami. Nadszedł moment rozstrzygnięcia i wręczenia nagród uczestnikom konkursu matematycznego. Chętni uczniowie rozwiązywali krzyżówkę o różnym stopniu trudności, mieli za zadanie ułożyć z figur geometrycznych choinkę. Zadanie okazało się łatwe i przyjemne. Już dziś zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w wielkanocnej edycji konkursu. 

[tekst: Katarzyna Szafrańska]

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II