Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu

Aktualności

Wyniki_konkursu_fotograficznego_Jesien_obiektywie

20.10.2020

Nadszedł czas by ogłosić wyniki konkursu fotograficznego. Tematem przewodnim konkursu była nasza piękna złota jesień. Uczniowie mieli wykonać zdjęcie ukazujące przyrodę w okresie jesiennym.  Fotografia przedstawiać miała krajobrazy, prace ludzi związane z tą porą roku lub jesienne detale, takie jak owoce, grzyby, liście, zwierzęta.

W skład jury weszli: dyrektor szkoły Pani Grażyna Piosik oraz nauczyciele organizujący konkurs:  Zofia Bojanek, Tomasz Skrzydło, Daria Wachowiak, Dominika Studzińska.

Laureatami konkursu zostali:

            Szkoła podstawowa

„Wyścigi rzędów” szkoły podstawowej

16.10.2020

Na przełomie września i października odbyły się "Wyścigi rzędów" dla klas 1-4 szkoły podstawowej. Tegoroczna edycja miała nietypowy przebieg, ponieważ w trosce o bezpieczeństwo uczestników rywalizacja odbywała się w zespołach klasowych. O ostatecznej klasyfikacji decydował czas i precyzja wykonania zadania przez każdego uczestnika. Wszystkim uczniom gratulujemy sportowej postawy.

[organizatorzy: nauczyciele wych. fiz.]

Dzień Edukacji Narodowej 2020 - online

16.10.2020

Środa 14 października, to wyjątkowy dzień, w którym świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości i spotkania online głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała Wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w obecnej sytuacji epidemicznej. Jak zwykle w tym dniu wielu nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi zostało nagrodzonych  Nagrodą Dyrektora. Gratulujemy nagrodzonym! Była też niespodzianka. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali krótkie przedstawienie. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień.

Finał konkursu „Poznańskie hotele w obiektywie”

11.10.2020

W połowie września dla uczniów Szkoły Branżowej I stopnia, ogłoszony został konkurs pt. "Poznańskie hotele w obiektywie". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie minimum trzech zdjęć hoteli rożnej kategorii znajdujących się w Poznaniu. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów nie tylko kreatywności oraz pomysłowości na realizację zadania, ale także utrwalanie wiadomości dotyczących kategoryzacji bazy noclegowej. Prace należało oddać do 30 września.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

08.10.2020

Uwaga ważne!

 Znamy już skład Samorządu Uczniowskiego. W zorganizowanych przez opiekunów SU wyborach przedstawicielami uczniów zostali:

w szkole podstawowej:

1. Bartosz Sz. 6A

2. Weronika K. 7A

3. Kuba K. 8B

w szkole branżowej :

1. Robert W. 3A

2. Weronika P. 2C

3. Dagmara P. 2D

w szkole przysposabiającej do pracy:

1. Anna S. 3C

2. Mikołaj K. 2A

3. Paulina K. 2E

Życzenia na Dzień Chłopaka

30.09.2020

W środę 30 września obchodzone było święto wszystkich Panów. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę. Na trzeciej lekcji przedstawicielki SU odwiedziły każdą salę lekcyjną oraz sale gimnastyczne. Wszystkim Panom, tym dużym i tym małym złożone zostały życzenia. Do szczerych życzeń dołączony był słodki załącznik. Radość i uśmiechnięte od ucha do ucha buzie były najlepszym podziękowaniem dla przedstawicielek SU, które przygotowały obchody Dnia Chłopaka.   Jesteście ciekawi jak wyglądał ten dzień? Zajrzyjcie do galerii.

KORONAWIRUS - informacje - do pobrania

31.08.2020

Szkoła w dobie pandemii - ważne informacje przekazane prez panią Dyrektor >>czytaj

Oświadczenie dotyczące zgody na pomiar temperatury >>pobierz - druk do podpisania przez obojga rodziców/opiekunów.

28.08.2020

Szanowni Państwo!  

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!

Jesteśmy u progu nowego roku szkolnego 2020/2021.

Każdy z nas zastanawia się jaki on będzie?

Jaki będzie 1 września 2020 roku, jakie będą kolejne jego dni, tygodnie, miesiące?

Wiemy na pewno, że będzie inny niż wszystkie poprzednie.

Doświadczenie końca ubiegłego roku szkolnego uczy nas, że będzie to rok trudny.

26.06.2020

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Drodzy Uczniowie!
Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

Trochę trudno w to uwierzyć, uświadomić sobie, ale właśnie kończy się ten nietypowy rok szkolny 2019/2020.

Niestety, z wiadomych przyczyn, nie możemy jak zawsze spotkać się w murach szkoły i życzyć sobie nawzajem pięknych wakacji.

Zamiast spotkania kończącego rok szkolny przygotowaliśmy prezentację.
Poniżej link do filmiku na Youtube:

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II