Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu

Aktualności

„Bezpiecznym być” podsumowanie projektu Straży Miejskiej Miasta Poznania

16.01.2020

16 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły udali się do ZSS105 w Poznaniu na podsumowanie konkursu plastycznego, którego celem było m.in. promowanie bezpieczeństwa w szkole, w domu i na ulicy. Dzięki projektowi uczniowie utrwalili  zasady dbania o higienę, udzielania pierwszej pomocy, wcielili się w rolę policjanta i strażaka. Poznali również tajniki bezpiecznego zachowania się w obecności psa.  Zapraszamy do fotorelacji.

[koordynatorzy: A. Kucz, K. Pietras, K, Krzyżanowska]

Projekt edukacyjny „Rusz się ze mną mamo tato” – styczeń 2020

07.01.2020

Innowacja pedagogiczna

RUSZ SIĘ Z E MNĄ MAMO TATO

Podejmij wyzwanie !!!

styczeń 2020

1. Moje rodzinne zimowe aktywności - wybierz się na spacer, lodowisko, narty bądź sanki i spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

2. Wzmacniamy nogi - odbierz u swojego nauczyciela WF ulotkę z ćwiczeniami i ćwicz codziennie.

Wykonaj zdjęcie podczas waszych aktywności lub ćwiczeń w domu i prześlij do na!

Dla najaktywniejszych czekają nagrody.

Podsumowanie świątecznych zadań w ramach Ligi Klas!

02.01.2020

Klasy, biorące udział w Lidze Klas, miały w grudniu do zrealizowania dwa zadania, za każde można było zdobyć 5 punktów. Pierwszym z nich było przygotowanie w swoich salach wystroju zimowo – świątecznego. Drugim zadaniem było przygotowanie na aukcję charytatywną, organizowaną przez fundację Breaf of Life dowolnej ozdoby, która była zlicytowana podczas Betlejem poznańskiego. Fundusze z akcji przeznaczone zostały dla potrzebującej trójki dzieci, którymi opiekuje się fundacja.

Sale i ozdoby reprezentowały się wspaniale. Dziękujemy za zaangażowanie !!!

Włączyliśmy się w pomoc dla najmłodszych z Fundacją Bread of Life

30.12.2019

Wykorzystując przerwę w nauce, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami wykonali wiele pięknych przedmiotów, które zostały przekazane na kiermasz świąteczny w ramach Poznańskiego Betlejem. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów dołożyliśmy stodwujkową cegiełkę na leczenie chorych dzieci z Poznania. Dziękujemy za zaangażowanie.

[koordynator: Karolina Krzyżanowska, Michał Olejnik]

PCK

19.12.2019

Szkolne Koło PCK  z życzeniami dla podopiecznych Hospicjum Małego Dziecka.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki świąteczne i noworoczne, które 19 grudnia wysłali do swoich rówieśników, podopiecznych Hospicjum Małego Dziecka w Poznaniu. Uczniowie klas przysposabiający do pracy życzyli swoim kolegom i koleżankom zdrowia i wiele uśmiechu w nowym 2020 roku.

[tekst: Agnieszka Bryze]

PCK

19.12.2019

Uczniowie szkoły branżowej pod opieką pani Agnieszki Bryze, 19 grudnia wybrali się do sąsiadującego ze szkołą Domu Pomocy Społecznej. Wizyta była kontynuacją trwającej już od wielu lat współpracy Szkolnego Koła PCK, która ma na celu integrację obu środowisk i uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby osób starszych. Podczas spotkania uczniowie usłyszeli wiele ciekawych historii z życia seniorów, a sami opowiedzieli o swoim pierwszym doświadczeniu zawodowym jakie zdobywają w hotelu.

Projekt edukacyjny "Bezpieczny Uczeń"

19.12.2019

W grudniu, w ramach projektu zostało wykonane czwarte już zadanie przewidziane na pierwsze półrocze. Zrealizowały je klasa 8c i 8d. Uczniowie przygotowali grę MEMORY z wykorzystaniem znaków drogowych utrwalających bezpieczne poruszanie się po drogach. Wraz z wychowawczyniami na zajęciach funkcjonowania przygotowali piękne znaki graficzne w formacie A4. 19 grudnia spotkali się w jednej sali i wykazali wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po szosie, chodniku i poboczu wykorzystując w tym celu przygotowane znaki. Zagrali w MEMORY we właściwy sposób przy okazji dobrze się bawiąc.

18.12.2019

W środę 18 grudnia odbył się już kolejny apel, podczas którego wyróżnieni zostali grzeczni i pilni uczniowie. Tym razem na zaszczytny tytuł „Ucznia na 102” zapracowali następujący uczniowie szkoły podstawowej: z kl. 4b Monika, z kl. 4c Weronika, z kl. 4d Adrian, z kl. 4e Wojtek, z kl. 5c Maks, z kl. 6a Kamil, z kl. 6b Julia, z kl. 6c Łucja, z kl. 7b Antoni, kl. 7c Jakub, kl. 8c Tycjan, kl. 8d Julia.  Wszystkim serdecznie gratulujemy!

[tekst: Agnieszka Sielicka, Aneta Majewicz]

Kolędujemy na wesoło

16.12.2019

16 grudnia, jak to mamy w zwyczaju od kilku lat staramy się przybliżyć i przyspieszyć Święta Bożego Narodzenia kolędą. W tym roku uczniowie klas czwartych przygotowali dwie stare, piękne kolędy i zaprezentowali je odwiedzając wszystkie sale oraz gabinety w szkole. Kolędnicy byli świątecznie ubrani w stroje aniołów, elfów i Mikołajów oraz znakomicie przygotowani wokalnie. Otrzymali za swoje występy oklaski i słodkie pyszności. W 102-ce zrobiło się świątecznie i wesoło. Zapraszamy do wspólnego kolędowania w przyszłym roku!

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II