Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu

Aktualności

Poznajemy bliżej Bibliotekę im. Raczyńskich

28.01.2020

W środę, 22.01.2020 roku uczniowie klas: 1cpp, 3app oraz 3bpp  w ramach praktyk wspomaganych udali się do Biblioteki Raczyńskich. Dzięki życzliwości pracowników poznali pracę i funkcjonowanie placówki oraz organizację poszczególnych działów. Młodzież poznała historię powstania biblioteki oraz wykonywała zadania związane z wybranymi wierszami literatury polskiej. Dziękujemy serdecznie za miłe przyjęcie.

[organizatorzy: G. Skupińska- Fromm, A. Pryboda, A. Grysińska

tekst: G. Skupińska-Fromm]

22.01.2020

Zachęcamy, na prośbę PFRON-u do zapoznania się z publikowanymi na ich stronach informacjami dotyczącymi możliwości dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych oraz zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych drogą elektroniczną, za pośrednictwem Systemu SOW dostępnego 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Potrzebne informacje znajdziecie Państwo na stronie:

http://www.pfron.org.pl/osoby-niepelnosprawne/

„Śladami poznańskiej kultury i sztuki”

17.01.2020

W piątek, 17 stycznia uczniowie kl. 6b i kl. 6c wraz z wychowawcami udali się do Muzeum Etnograficznego. Uczestnicy projektu edukacyjnego mogli tam podziwiać żłobki wykonane rozmaitymi technikami. Poza tym, podczas lekcji muzealnej pt. „Rzeczy mówią,” kustosz przybliżył młodzieży ciekawe historie strojów ludowych. Niezwykle interesująca okazała się opowieść o gruzińskim ubraniu chorego chłopca - tałowari. Uczniowie podziwiali również piękny strój wielkopolski. Mogła go założyć uczestniczka wycieczki Anielka.

„Bezpiecznym być” podsumowanie projektu Straży Miejskiej Miasta Poznania

16.01.2020

16 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły udali się do ZSS105 w Poznaniu na podsumowanie konkursu plastycznego, którego celem było m.in. promowanie bezpieczeństwa w szkole, w domu i na ulicy. Dzięki projektowi uczniowie utrwalili  zasady dbania o higienę, udzielania pierwszej pomocy, wcielili się w rolę policjanta i strażaka. Poznali również tajniki bezpiecznego zachowania się w obecności psa.  Zapraszamy do fotorelacji.

[koordynatorzy: A. Kucz, K. Pietras, K, Krzyżanowska]

Rozstrzygnięcie konkursu matematycznego pt. „Świąteczna choinka”

16.01.2020

Świąteczny czas za nami. Nadszedł moment rozstrzygnięcia i wręczenia nagród uczestnikom konkursu matematycznego. Chętni uczniowie rozwiązywali krzyżówkę o różnym stopniu trudności, mieli za zadanie ułożyć z figur geometrycznych choinkę. Zadanie okazało się łatwe i przyjemne. Już dziś zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w wielkanocnej edycji konkursu. 

[tekst: Katarzyna Szafrańska]

Kolędowanie z samorządem szkolnym

16.01.2020

W czwartek, 16 stycznia odbyło się kolędowanie z Samorządem Uczniowskim, który zainicjował integrację społeczności podczas śpiewania tradycyjnych kolęd. Każda z klas mogła wybrać kolędę, której śpiew chciała zaprezentować podczas spotkania. Uczniowie bardzo zaangażowali się we wspólne śpiewanie. Integracyjny cel imprezy został osiągnięty w pełni. Dziękujemy!

[organizatorzy: opiekunki Samorządu Uczniowskiego

tekst: Aneta Szalczyk]

Zajęcia plastyczne z elementami zajęć sensorycznych

15.01.2020

15.12.2020, w ramach spotkania klubu "Słonik i żyrafka, odbyły się zajęcia plastyczne z elementami zajęć sensorycznych prowadzone przez p. Lucynę Myslicką. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania.

Projekt edukacyjny „Rusz się ze mną mamo tato” – styczeń 2020

07.01.2020

Innowacja pedagogiczna

RUSZ SIĘ Z E MNĄ MAMO TATO

Podejmij wyzwanie !!!

styczeń 2020

1. Moje rodzinne zimowe aktywności - wybierz się na spacer, lodowisko, narty bądź sanki i spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

2. Wzmacniamy nogi - odbierz u swojego nauczyciela WF ulotkę z ćwiczeniami i ćwicz codziennie.

Wykonaj zdjęcie podczas waszych aktywności lub ćwiczeń w domu i prześlij do na!

Dla najaktywniejszych czekają nagrody.

Podsumowanie świątecznych zadań w ramach Ligi Klas!

02.01.2020

Klasy, biorące udział w Lidze Klas, miały w grudniu do zrealizowania dwa zadania, za każde można było zdobyć 5 punktów. Pierwszym z nich było przygotowanie w swoich salach wystroju zimowo – świątecznego. Drugim zadaniem było przygotowanie na aukcję charytatywną, organizowaną przez fundację Breaf of Life dowolnej ozdoby, która była zlicytowana podczas Betlejem poznańskiego. Fundusze z akcji przeznaczone zostały dla potrzebującej trójki dzieci, którymi opiekuje się fundacja.

Sale i ozdoby reprezentowały się wspaniale. Dziękujemy za zaangażowanie !!!

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II