Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu // Szkoła Branżowa

Aktualności

27:11:2020

Zachęcam do obejrzenia etapów powstawiania szkolnego ogrodu przy Zespole Szkół Slecjanych nr 102 >>kliknij TUTAJ

Agnieszka Kwiecińska

 Narodowe Święto Niepodległości

27:11:2020

Państwo polskie powstało w X wieku. Przez tysiąc lat różnie układały się losy Polski i Polaków. Były czasy świetności, kiedy nasz kraj był bogaty i silny. Były i takie, kiedy jego słabość wykorzystywali sąsiedzi. Pod koniec XVIII wieku Rosja, Prusy i Austria porozumiały się między sobą i siłą zajęły terytorium naszej Ojczyzny.

Wędrówka po zawodach

25:11:2020

Dnia 24 listopada odbyła się kolejna edycja „Wędrówek po zawodach”. Ze względu na sytuację epidemiczną przyjęła ona formę spotkania on-line. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkoły branżowej oraz uczniowie klas siódmej i ósmej szkoły podstawowej. Dla tych drugich „wędrówka” była wprowadzeniem w tajniki zawodu pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z filmem i prezentacją dotyczącą zawodu, a także wygrali milion w quizie zawodoznawczym. Wszyscy obecni celująco odpowiedzieli na pytania podsumowujące spotkanie.

Mikołajkowa bezpłatna lekcja ROBOTYKI

23:11:2020

Szanowni Państwo zapraszamy na SPECJALNĄ MIKOŁAJKOWĄ darmową lekcję on-line z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA z Bożydarem!

 

Zapraszamy wszystkie Dzieci Rodziców i Nauczycieli w sobotę 5.12.2020 o godz.12!

Tym razem pomożemy Świętemu Mikołajowi! Wspólnie opracujemy system bezpiecznego dostarczania paczki wyrzuconej z lecących sań.

Na lekcji pokażemy robota LEGO EV3 oraz totalnie nowego LEGO Mindstorms Inventor. Każdy w swoim domu zbuduje jeden z systemów bezpiecznego dostarczania paczki za pomocą tego, co ma w domu: papier, klej, nożyczki!

 

Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD

23:11:2020

Współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.

 

 

Załączniki:

  1. Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD – komunikat MEN

 

18:11:2020

Miasto Poznań realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalna Szkoła+.

Celem projektu jest wsparcie placówek edukacyjnych w realizacji zajęć zdalnych poprzez zakup laptopów z oprogramowaniem oraz słuchawek.

Efektem zrealizowanych zadań objętych projektem będzie udostępnienie nauczycielom i uczniom narzędzi do realizowania nauczania w trybie zdalnym.

Całkowita wartość projektu: 164 999,56 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 164 999,56 zł

Bezpieczny Uczeń

10:11:2020

To kolejna już edycja projektu, skierowanego do wszystkich uczniów naszej szkoły z podziałem na zagadnienia tematyczne! Dnia 30 września uczniowie klas 1a,1b,2a,1c/3a,3b,1c/3c uczestniczyli w zadaniach on-line dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Rozwiązali zadania z zakresu znajomości znaków drogowych i prawidłowego przechodzenia po pasach, a także ogólnego bezpieczeństwa podczas podróżowania do szkoły.

SZKOLNA LIGA WOLONTARIACKA DLA POZNAŃSKIEGO ZOO – ZADANIE 2

10:11:2020

...DLA POZNAŃSKIEGO ZOO – ZADANIE 2

26:10:2020

Udział Szkolnego Zespołu Teatralnego „Trele-morele” w XXI Festiwalu Sztuki Naszych Dzieci

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II