Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu // Szkoła Branżowa

Aktualności

19:03:2020

Wychodząc naprzeciw  chętnym do samodzielnej pracy, poszukiwań i odkrywania zamieszczamy linki do różnych stron edukacyjnych, z zadaniami w formie zabaw, quizów, krzyżówek itp., oraz do udostępnionych na stronach ministerialnych e – podręczników i gorąco zachęcamy do korzystania z nich.

Platformy edukacyjne

https://epodreczniki.pl/szukaj?format=e-podrecznik

https://www.squla.pl/matematyka

http://edukadu.pl/

Dzień Kobiet 2020

06:03:2020

6 marca trzech gentlemanów z naszej szkoły udało się na ulicę Półwiejską w Poznaniu świętować wyjątkowy dzień – Dzień Kobiet. Chłopcy składali życzenia i wręczali kwiaty wszystkim napotkanym paniom. Na kobiecych buziach można było zauważyć uśmiech i wzruszenie. Dziękujemy ,,Stowarzyszenie na Tak" za kolejny rok razem.

Foto- i wideorelacja z tego zdarzenia: 

Dzikie zwierzęta w polskich górach

26:02:2020

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Cuda natury – polskie góry” odbyło się 26 lutego, a jego tematem były zwierzęta. Uczestnikami byli uczniowie klas – 8d, 1 bpp oraz 1 app, którzy dołączyli do naszego projektu po raz pierwszy. Z prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieli się, jakie zwierzęta żyją w polskich górach. Zastanawiali się, jakie zwierzęta będą mieli szczęście spotkać podczas wycieczki do Szklarskiej Poręby. Wykonali przygotowane zadania m.in.

Finał projektu "Bezpiecznym być"

21:02:2020

21.02.2020r. w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się kolejne spotkanie podsumowujące konkurs plastyczny ,,Bezpiecznym być". Oczywiście z zaproszenia skorzystaliśmy ponieważ zobaczyć swoją pracę na wystawie – to już coś! Ale zobaczyć ją na wystawie na korytarzach Urzędu Miasta – to jest dopiero duma. Uczniów ze szkół specjalnych w Sali Białej przywitał z-ca Prezydenta Pan Jędrzej Solarski, z-ca Komendanta Straży Miejskiej Pani Marta Hyżak-Spychała.

Folklor na wesoło – warsztaty kulturalno-taneczne

17:02:2020

17 lutego w poniedziałek, uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej oraz uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wzięli udział w kolejnych warsztatach tanecznych „Folklor na wesoło” Chcemy z uczniami poznawać folklor poprzez zabawę, dlatego punktem wyjścia do zajęć tanecznych będą tradycyjne rymowanki i piosenki. Głównym celem projektu jest umożliwienie uczniom integracji ze środowiskiem i dziedzictwem kulturowym naszego regionu oraz kształtowanie świadomości, upowszechnianie określonych postaw moralnych i wzorców społecznych.

[tekst: Lidia Łobażewicz]

Liga Klas startuje w II półroczu

14:02:2020

W piątek 14 lutego, uczniowie biorący udział w Lidze Klas, zrealizowali swoje pierwsze zadanie drugiego półrocza. W związku z obchodzonymi tego dnia Walentynkami, poproszeni zostali o czerwony strój lub akcenty w tym kolorze. Niektórzy bardzo się postarali, oprócz ubioru, pojawiły się serduszka w czerwonym kolorze na bransoletkach, kolczykach, czy gumkach do włosów. Czerwona fala rozprzestrzeniła się również poza teren szkoły, a mianowicie do hoteli, w których uczniowie odbywali praktyki. Wszystkie klasy otrzymały maksymalną liczbę punktów. Zapraszamy do fotorelacji.

13:02:2020

W czwartek, 13.02.2020r. odbył się apel podsumowujący Ligę Klas. Po słowach pani Kasi oceniających zmagania klas w I półroczu zostały przedstawione wyniki. Z punktacji wynika, że wszyscy są bardzo zmotywowani, by osiągnąć tytuł Mistrza Klas. Półroczne zmagania wygrała klasa 1a szkoły branżowej, tuż za nią są 5a SP i 2a szkoły branżowej, trzecie miejsce należy do  8a SP. Różnice w punktacji były minimalne. Po gratulacjach przekazanych przez panią Dyrektor, wszyscy zmotywowani do dalszej „walki” udali się do sal, by przygotować się do kolejnego zadania. Serdecznie gratulujemy!!!

24:01:2020

Po wielu zadaniach zaproponowanych dla Ligi Klas przyszedł czas na ostatni etap i podsumowanie. Tym razem ocenialiśmy frekwencję i średnią ocen. Za każde z nich, klasy z pierwszej trójki mogły otrzymać kolejno: za I miejsce – 3 punkty, II miejsce – 2 punkty, III miejsce – 1 punkt. W kategorii frekwencja przoduje klasa 4a SP, tuż za nimi jest klasa 1b szkoły branżowej, a ostatnie miejsce na podium zajmuje klasa 5a SP. W kategorii średnia ocen na pierwszym miejscu jest klasa  4a SP, na II klasa – 1a szkoły branżowej, a na III jednocześnie klasy 1c i 1d szkoły branżowej.

Zabawy zimowe na lodowisku Malta

23:01:2020

Jak co roku, grupa szkolnych miłośników sportów zimowych wybrała się na Lodowisko Malta. Uczniowie świetnie radzili sobie na łyżwach, a towarzyszące im "pingwinki" i "foczki" (do nauki jazdy) służyły wyłącznie do zabawy :)

[opiekunowie: Liliana Bromberek i Joanna Wojtaszek]

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II