Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu // Szkoła Branżowa

Aktualności

24:01:2020

Po wielu zadaniach zaproponowanych dla Ligi Klas przyszedł czas na ostatni etap i podsumowanie. Tym razem ocenialiśmy frekwencję i średnią ocen. Za każde z nich, klasy z pierwszej trójki mogły otrzymać kolejno: za I miejsce – 3 punkty, II miejsce – 2 punkty, III miejsce – 1 punkt. W kategorii frekwencja przoduje klasa 4a SP, tuż za nimi jest klasa 1b szkoły branżowej, a ostatnie miejsce na podium zajmuje klasa 5a SP. W kategorii średnia ocen na pierwszym miejscu jest klasa  4a SP, na II klasa – 1a szkoły branżowej, a na III jednocześnie klasy 1c i 1d szkoły branżowej.

23:01:2020

Po raz kolejny, w ramach projektu „Cuda natury-polskie góry" spotkaliśmy się, aby podziwiać piękno i majestat polskich gór, tym razem Karkonoszy. 23 stycznia uczniowie klas biorących udział w projekcie poznali różnorodność flory tego regionu. Mieli możliwość samodzielnie odszukać w Internecie interesujące ich gatunki kwiatów, których jest bardzo dużo w krajobrazie karkonoskim. Wykonali piękną wyklejankę krokusa z bibuły, która zdobi pracownię ceramiczną. Odszukali na podstawie opisu gatunki drzew iglastych – wykonali z nich puzzle przestrzenne i złożyli je w książeczkę.

22:01:2020

Zachęcamy, na prośbę PFRON-u do zapoznania się z publikowanymi na ich stronach informacjami dotyczącymi możliwości dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych oraz zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych drogą elektroniczną, za pośrednictwem Systemu SOW dostępnego 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Potrzebne informacje znajdziecie Państwo na stronie:

http://www.pfron.org.pl/osoby-niepelnosprawne/

Rozstrzygnięcie konkursu matematycznego pt. „Świąteczna choinka”

16:01:2020

Świąteczny czas za nami. Nadszedł moment rozstrzygnięcia i wręczenia nagród uczestnikom konkursu matematycznego. Chętni uczniowie rozwiązywali krzyżówkę o różnym stopniu trudności, mieli za zadanie ułożyć z figur geometrycznych choinkę. Zadanie okazało się łatwe i przyjemne. Już dziś zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w wielkanocnej edycji konkursu. 

[tekst: Katarzyna Szafrańska]

16:01:2020

13, 14 i 16 stycznia 2020r. odbyły się spotkania w ramach Ligi Klas, które miały promować czytelnictwo oraz integrację zespołu klasowego. Na początku zostały uczniom przedstawione zalety czytania, a następnie uczniowie w zespołach klasowych układali hasła promujące czytanie. Oceniana była pomysłowość, praca zespołowa i estetyka wykonania pracy. Po feriach w bibliotece szkolnej odbędzie się wystawa plakatów przygotowanych przez klasy. Zapraszamy serdecznie. Po spotkaniach punktacja przedstawia się następująco:

Projekt edukacyjny „Rusz się ze mną mamo tato” – styczeń 2020

07:01:2020

Innowacja pedagogiczna

RUSZ SIĘ Z E MNĄ MAMO TATO

Podejmij wyzwanie !!!

styczeń 2020

1. Moje rodzinne zimowe aktywności - wybierz się na spacer, lodowisko, narty bądź sanki i spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

2. Wzmacniamy nogi - odbierz u swojego nauczyciela WF ulotkę z ćwiczeniami i ćwicz codziennie.

Wykonaj zdjęcie podczas waszych aktywności lub ćwiczeń w domu i prześlij do na!

Dla najaktywniejszych czekają nagrody.

Podsumowanie świątecznych zadań w ramach Ligi Klas!

02:01:2020

Klasy, biorące udział w Lidze Klas, miały w grudniu do zrealizowania dwa zadania, za każde można było zdobyć 5 punktów. Pierwszym z nich było przygotowanie w swoich salach wystroju zimowo – świątecznego. Drugim zadaniem było przygotowanie na aukcję charytatywną, organizowaną przez fundację Breaf of Life dowolnej ozdoby, która była zlicytowana podczas Betlejem poznańskiego. Fundusze z akcji przeznaczone zostały dla potrzebującej trójki dzieci, którymi opiekuje się fundacja.

Sale i ozdoby reprezentowały się wspaniale. Dziękujemy za zaangażowanie !!!

Włączyliśmy się w pomoc dla najmłodszych z Fundacją Bread of Life

30:12:2019

Wykorzystując przerwę w nauce, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami wykonali wiele pięknych przedmiotów, które zostały przekazane na kiermasz świąteczny w ramach Poznańskiego Betlejem. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów dołożyliśmy stodwujkową cegiełkę na leczenie chorych dzieci z Poznania. Dziękujemy za zaangażowanie.

[koordynator: Karolina Krzyżanowska, Michał Olejnik]

Tradycyjne jasełka szkolne i wigilie klasowe

20:12:2019

Zgodnie z naszą stodwójkową tradycją przed Świętami Bożego Narodzenia, a było to 20 grudnia, odbyły się Jasełka i wigilie klasowe. W przedstawieniu jasełkowym mogliśmy oglądać kolędników, anioły tańczące i śpiewające, diabła, próbującego zepsuć świąteczną atmosferę, rodzinę przy wigilijnym stole, która miała problemy z przyjęciem niespodziewanych gości. Na ekranie widzieliśmy tradycyjne sceny z narodzenia Jezusa nagrane przez uczestników projektu teatralno-filmowego. Po świątecznych życzeniach Pani Dyrektor i Księdza Proboszcza, spotkaliśmy się na wigiliach klasowych.

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II