Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu // Szkoła Podstawowa

Aktualności

KORONAWIRUS - informacje - do pobrania

31:08:2020

Szkoła w dobie pandemii - ważne informacje przekazane prez panią Dyrektor >>czytaj

Oświadczenie dotyczące zgody na pomiar temperatury >>pobierz - druk do podpisania przez obojga rodziców/opiekunów.

28:08:2020

Szanowni Państwo!  

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!

Jesteśmy u progu nowego roku szkolnego 2020/2021.

Każdy z nas zastanawia się jaki on będzie?

Jaki będzie 1 września 2020 roku, jakie będą kolejne jego dni, tygodnie, miesiące?

Wiemy na pewno, że będzie inny niż wszystkie poprzednie.

Doświadczenie końca ubiegłego roku szkolnego uczy nas, że będzie to rok trudny.

26:06:2020

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Drodzy Uczniowie!
Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

Trochę trudno w to uwierzyć, uświadomić sobie, ale właśnie kończy się ten nietypowy rok szkolny 2019/2020.

Niestety, z wiadomych przyczyn, nie możemy jak zawsze spotkać się w murach szkoły i życzyć sobie nawzajem pięknych wakacji.

Zamiast spotkania kończącego rok szkolny przygotowaliśmy prezentację.
Poniżej link do filmiku na Youtube:

Podsumowanie rocznych wyników Ligi Klas!

25:06:2020

 

Drodzy Uczniowie klas 4a, 5a, 7a, 8a oraz 1a SB, 1c SB, 1cSB, 1d SB, 2a SB, jak wiecie przez cały rok szkolny braliście udział w zadaniach proponowanych przez Ligę Klas. Nadszedł wreszcie czas na ostateczne podsumowanie i wyłonienie wśród Was Mistrza Klas.

Mamy zaszczyt ogłosić zwycięzcę, a mianowicie MISTRZEM KLAS zostaje klasa 1a SB. Ogromne gratulacje dla Was Uczniowie i dla Pani Agnieszki.

Konkurs historyczny „Poznański Czerwiec 56”

23:06:2020

W ramach projektu „Spotkania z historią”, tym razem prowadzonych w zdalnym nauczaniu zaproponowałam uczniom  konkurs „Poznański Czerwiec 56”. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać plakat lub narysować wydarzenia minionych lat. Miło zakomunikować, iż :

III miejsce zdobył uczeń klasy 4a  Hubert  O.

II miejsce  uczennica klasy 2ab  Magdalena R.

I miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 1ab Wiktoria Sz.

Gratuluję!!!

[organizator: Małgorzata Grefling]

23:06:2020

Rok szkolny wielkimi krokami dobiega końca. Nadszedł czas na ostatnie zadanie, odbywające się w ramach Ligi Klas. Zadaniem tym jest podsumowanie frekwencji i średniej ocen. Miejsca na podium są punktowane, tak jak w I półroczu, a mianowicie: I miejsce – 3 punkty, II miejsce – 2 punkty i III miejsce – 1 punkt.

22:06:2020

Współzawodnictwo w ramach Ligii Klas

W ramach współzawodnictwa klas- Liga Klas, nauczyciele biblioteki opracowali zadania dla uczniów. Związane były one z czytelnictwem. Zadaniem uczniów było połączenie portretu pisarza z jego imieniem i nazwiskiem, wyszukanie błędów w wierszu Jana Brzechwy „Na straganie”, rozwiązanie krzyżówki oraz ułożenie puzzli online z okładką książki Małgorzaty Musierowicz. Najbardziej aktywnymi klasami były 5a, 7a, 1ab, 1cb, 1db oraz 2ab, które otrzymały za to zadanie po 2 punkty. Pozostałe klasy po jednym punkcie. Gratulujemy.

Konkurs matematyczny dla klas IV – VIII Szkoły Podstawowej

17:06:2020

Każdego roku nasi uczniowie biorą udział w konkursie matematycznym. Ze względu na realizację nauczania w formie zdalnej, tym razem konkurs odbył się online. Uczniowie otrzymali zestawy zadań konkursowych przesłane za pomocą portalu Librus. Każdy mógł spróbować swoich sił i podjąć próbę ich rozwiązania. Uczniowie, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie odsyłali rozwiązane zadania do organizatorów.

Serdecznie gratulujemy i chcemy wyróżnić wszystkich, którzy mimo natłoku obowiązków i zadań, znaleźli czas na rozwiązanie zadań konkursowych.

„Autoportret przez rzeczy”

09:06:2020

 

Drodzy Uczniowie znacie się bardzo dobrze, ale nie zawsze wiecie, czym się interesujecie, jakie są Wasze pasje, które realizujecie po powrocie do domu. Z tego powodu Liga Klas przygotowała dla Was nowe zadanie, a mianowicie wykonanie „Autoportretu przez rzeczy”. Co to znaczy? Zaproponowaliśmy, abyście wykonali zdjęcie, przedstawiające Wasze pozaszkolne zainteresowania.

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II