Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu // Szkoła Podstawowa

Aktualności

24:01:2020

Po wielu zadaniach zaproponowanych dla Ligi Klas przyszedł czas na ostatni etap i podsumowanie. Tym razem ocenialiśmy frekwencję i średnią ocen. Za każde z nich, klasy z pierwszej trójki mogły otrzymać kolejno: za I miejsce – 3 punkty, II miejsce – 2 punkty, III miejsce – 1 punkt. W kategorii frekwencja przoduje klasa 4a SP, tuż za nimi jest klasa 1b szkoły branżowej, a ostatnie miejsce na podium zajmuje klasa 5a SP. W kategorii średnia ocen na pierwszym miejscu jest klasa  4a SP, na II klasa – 1a szkoły branżowej, a na III jednocześnie klasy 1c i 1d szkoły branżowej.

23:01:2020

Po raz kolejny, w ramach projektu „Cuda natury-polskie góry" spotkaliśmy się, aby podziwiać piękno i majestat polskich gór, tym razem Karkonoszy. 23 stycznia uczniowie klas biorących udział w projekcie poznali różnorodność flory tego regionu. Mieli możliwość samodzielnie odszukać w Internecie interesujące ich gatunki kwiatów, których jest bardzo dużo w krajobrazie karkonoskim. Wykonali piękną wyklejankę krokusa z bibuły, która zdobi pracownię ceramiczną. Odszukali na podstawie opisu gatunki drzew iglastych – wykonali z nich puzzle przestrzenne i złożyli je w książeczkę.

22:01:2020

Zachęcamy, na prośbę PFRON-u do zapoznania się z publikowanymi na ich stronach informacjami dotyczącymi możliwości dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych oraz zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych drogą elektroniczną, za pośrednictwem Systemu SOW dostępnego 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Potrzebne informacje znajdziecie Państwo na stronie:

http://www.pfron.org.pl/osoby-niepelnosprawne/

„Śladami poznańskiej kultury i sztuki”

17:01:2020

W piątek, 17 stycznia uczniowie kl. 6b i kl. 6c wraz z wychowawcami udali się do Muzeum Etnograficznego. Uczestnicy projektu edukacyjnego mogli tam podziwiać żłobki wykonane rozmaitymi technikami. Poza tym, podczas lekcji muzealnej pt. „Rzeczy mówią,” kustosz przybliżył młodzieży ciekawe historie strojów ludowych. Niezwykle interesująca okazała się opowieść o gruzińskim ubraniu chorego chłopca - tałowari. Uczniowie podziwiali również piękny strój wielkopolski. Mogła go założyć uczestniczka wycieczki Anielka.

16:01:2020

13, 14 i 16 stycznia 2020r. odbyły się spotkania w ramach Ligi Klas, które miały promować czytelnictwo oraz integrację zespołu klasowego. Na początku zostały uczniom przedstawione zalety czytania, a następnie uczniowie w zespołach klasowych układali hasła promujące czytanie. Oceniana była pomysłowość, praca zespołowa i estetyka wykonania pracy. Po feriach w bibliotece szkolnej odbędzie się wystawa plakatów przygotowanych przez klasy. Zapraszamy serdecznie. Po spotkaniach punktacja przedstawia się następująco:

„Bezpiecznym być” podsumowanie projektu Straży Miejskiej Miasta Poznania

16:01:2020

16 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły udali się do ZSS105 w Poznaniu na podsumowanie konkursu plastycznego, którego celem było m.in. promowanie bezpieczeństwa w szkole, w domu i na ulicy. Dzięki projektowi uczniowie utrwalili  zasady dbania o higienę, udzielania pierwszej pomocy, wcielili się w rolę policjanta i strażaka. Poznali również tajniki bezpiecznego zachowania się w obecności psa.  Zapraszamy do fotorelacji.

[koordynatorzy: A. Kucz, K. Pietras, K, Krzyżanowska]

Rozstrzygnięcie konkursu matematycznego pt. „Świąteczna choinka”

16:01:2020

Świąteczny czas za nami. Nadszedł moment rozstrzygnięcia i wręczenia nagród uczestnikom konkursu matematycznego. Chętni uczniowie rozwiązywali krzyżówkę o różnym stopniu trudności, mieli za zadanie ułożyć z figur geometrycznych choinkę. Zadanie okazało się łatwe i przyjemne. Już dziś zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w wielkanocnej edycji konkursu. 

[tekst: Katarzyna Szafrańska]

Projekt edukacyjny „Rusz się ze mną mamo tato” – styczeń 2020

07:01:2020

Innowacja pedagogiczna

RUSZ SIĘ Z E MNĄ MAMO TATO

Podejmij wyzwanie !!!

styczeń 2020

1. Moje rodzinne zimowe aktywności - wybierz się na spacer, lodowisko, narty bądź sanki i spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

2. Wzmacniamy nogi - odbierz u swojego nauczyciela WF ulotkę z ćwiczeniami i ćwicz codziennie.

Wykonaj zdjęcie podczas waszych aktywności lub ćwiczeń w domu i prześlij do na!

Dla najaktywniejszych czekają nagrody.

Podsumowanie świątecznych zadań w ramach Ligi Klas!

02:01:2020

Klasy, biorące udział w Lidze Klas, miały w grudniu do zrealizowania dwa zadania, za każde można było zdobyć 5 punktów. Pierwszym z nich było przygotowanie w swoich salach wystroju zimowo – świątecznego. Drugim zadaniem było przygotowanie na aukcję charytatywną, organizowaną przez fundację Breaf of Life dowolnej ozdoby, która była zlicytowana podczas Betlejem poznańskiego. Fundusze z akcji przeznaczone zostały dla potrzebującej trójki dzieci, którymi opiekuje się fundacja.

Sale i ozdoby reprezentowały się wspaniale. Dziękujemy za zaangażowanie !!!

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II