Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu // Szkoła Podstawowa

Aktualności

19:03:2020

Wychodząc naprzeciw  chętnym do samodzielnej pracy, poszukiwań i odkrywania zamieszczamy linki do różnych stron edukacyjnych, z zadaniami w formie zabaw, quizów, krzyżówek itp., oraz do udostępnionych na stronach ministerialnych e – podręczników i gorąco zachęcamy do korzystania z nich.

Platformy edukacyjne

https://epodreczniki.pl/szukaj?format=e-podrecznik

https://www.squla.pl/matematyka

http://edukadu.pl/

Dzień Kobiet 2020

06:03:2020

6 marca trzech gentlemanów z naszej szkoły udało się na ulicę Półwiejską w Poznaniu świętować wyjątkowy dzień – Dzień Kobiet. Chłopcy składali życzenia i wręczali kwiaty wszystkim napotkanym paniom. Na kobiecych buziach można było zauważyć uśmiech i wzruszenie. Dziękujemy ,,Stowarzyszenie na Tak" za kolejny rok razem.

Foto- i wideorelacja z tego zdarzenia: 

05:03:2020

W czwartek 5 marca br. uczniowie klas: 4a, 6b, 6c, 7c, 8b, 8c i 8d  uczestniczyli w wewnątrzszkolnych zawodach integracyjno-sportowych  pt. „ Budujemy drużynę”, które odbyły się w sali gimnastycznej. Uczestnicy zmagali się z nietypowymi konkurencjami, takimi jak: grupowe przechodzenie w tunelu, przenoszenie balonów na tkaninie, przerzucanie żaby, toczenie piłeczki przez kartonowe rynny, tworzenie  przejściowego mostu z materiału. Celem spotkania była przede wszystkim dobra zabawa, nieodzowna współpraca podczas wykonywania różnych zadań oraz integracja zespołów klasowych.

Dzikie zwierzęta w polskich górach

26:02:2020

Kolejne spotkanie w ramach projektu „Cuda natury – polskie góry” odbyło się 26 lutego, a jego tematem były zwierzęta. Uczestnikami byli uczniowie klas – 8d, 1 bpp oraz 1 app, którzy dołączyli do naszego projektu po raz pierwszy. Z prezentacji multimedialnej uczniowie dowiedzieli się, jakie zwierzęta żyją w polskich górach. Zastanawiali się, jakie zwierzęta będą mieli szczęście spotkać podczas wycieczki do Szklarskiej Poręby. Wykonali przygotowane zadania m.in.

„Wiersze  żartem malowane” – Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

24:02:2020

24 lutego nasi uczniowie kolejny raz wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 20. Tym razem mierzyli się z tematem „Wiersze żartem malowane”. Śmiechu i radości było co niemiara. Uczestnicy wspaniale deklamując, rozśmieszali widownię. Reprezentanci naszej szkoły, Wiktor K., Barbara Sz., Natalia S., Klaudia P., Jakub D., Julia N., Filip W., wykazali się umiejętnościami nie tylko recytatorskimi, ale i aktorskimi. Każdy z nich za swój występ otrzymał dyplom „Mistrza Recytacji” oraz obdarowany został upominkiem.

Szkolny konkurs taneczny

24:02:2020

W poniedziałek 24 lutego br. uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali swoje umiejętności w konkursie tanecznym. Publiczność podziwiała piękne choreografie wykonane w różnych stylach tanecznych. Bawiła się przy dobrze znanych przebojach z lat 60-tych oraz współczesnych utworach. Oceniając pokazy jurorzy zwracali uwagę na: opracowanie choreograficzne, harmonię ruchów i ogólne wrażenie artystyczne oraz pomysłowość, dobór kostiumów i muzyki.

Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za wspaniałe emocje jakich dostarczyli nam swoim tańcem.

Finał projektu "Bezpiecznym być"

21:02:2020

21.02.2020r. w Urzędzie Miasta Poznania odbyło się kolejne spotkanie podsumowujące konkurs plastyczny ,,Bezpiecznym być". Oczywiście z zaproszenia skorzystaliśmy ponieważ zobaczyć swoją pracę na wystawie – to już coś! Ale zobaczyć ją na wystawie na korytarzach Urzędu Miasta – to jest dopiero duma. Uczniów ze szkół specjalnych w Sali Białej przywitał z-ca Prezydenta Pan Jędrzej Solarski, z-ca Komendanta Straży Miejskiej Pani Marta Hyżak-Spychała.

Folklor na wesoło – warsztaty kulturalno-taneczne

17:02:2020

17 lutego w poniedziałek, uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej oraz uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wzięli udział w kolejnych warsztatach tanecznych „Folklor na wesoło” Chcemy z uczniami poznawać folklor poprzez zabawę, dlatego punktem wyjścia do zajęć tanecznych będą tradycyjne rymowanki i piosenki. Głównym celem projektu jest umożliwienie uczniom integracji ze środowiskiem i dziedzictwem kulturowym naszego regionu oraz kształtowanie świadomości, upowszechnianie określonych postaw moralnych i wzorców społecznych.

[tekst: Lidia Łobażewicz]

Liga Klas startuje w II półroczu

14:02:2020

W piątek 14 lutego, uczniowie biorący udział w Lidze Klas, zrealizowali swoje pierwsze zadanie drugiego półrocza. W związku z obchodzonymi tego dnia Walentynkami, poproszeni zostali o czerwony strój lub akcenty w tym kolorze. Niektórzy bardzo się postarali, oprócz ubioru, pojawiły się serduszka w czerwonym kolorze na bransoletkach, kolczykach, czy gumkach do włosów. Czerwona fala rozprzestrzeniła się również poza teren szkoły, a mianowicie do hoteli, w których uczniowie odbywali praktyki. Wszystkie klasy otrzymały maksymalną liczbę punktów. Zapraszamy do fotorelacji.

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II