Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu // Szkoła Podstawowa

Aktualności

„Bezpiecznym być” podsumowanie projektu Straży Miejskiej Miasta Poznania

16:01:2020

16 stycznia 2020r. uczniowie naszej szkoły udali się do ZSS105 w Poznaniu na podsumowanie konkursu plastycznego, którego celem było m.in. promowanie bezpieczeństwa w szkole, w domu i na ulicy. Dzięki projektowi uczniowie utrwalili  zasady dbania o higienę, udzielania pierwszej pomocy, wcielili się w rolę policjanta i strażaka. Poznali również tajniki bezpiecznego zachowania się w obecności psa.  Zapraszamy do fotorelacji.

[koordynatorzy: A. Kucz, K. Pietras, K, Krzyżanowska]

Projekt edukacyjny „Rusz się ze mną mamo tato” – styczeń 2020

07:01:2020

Innowacja pedagogiczna

RUSZ SIĘ Z E MNĄ MAMO TATO

Podejmij wyzwanie !!!

styczeń 2020

1. Moje rodzinne zimowe aktywności - wybierz się na spacer, lodowisko, narty bądź sanki i spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

2. Wzmacniamy nogi - odbierz u swojego nauczyciela WF ulotkę z ćwiczeniami i ćwicz codziennie.

Wykonaj zdjęcie podczas waszych aktywności lub ćwiczeń w domu i prześlij do na!

Dla najaktywniejszych czekają nagrody.

Podsumowanie świątecznych zadań w ramach Ligi Klas!

02:01:2020

Klasy, biorące udział w Lidze Klas, miały w grudniu do zrealizowania dwa zadania, za każde można było zdobyć 5 punktów. Pierwszym z nich było przygotowanie w swoich salach wystroju zimowo – świątecznego. Drugim zadaniem było przygotowanie na aukcję charytatywną, organizowaną przez fundację Breaf of Life dowolnej ozdoby, która była zlicytowana podczas Betlejem poznańskiego. Fundusze z akcji przeznaczone zostały dla potrzebującej trójki dzieci, którymi opiekuje się fundacja.

Sale i ozdoby reprezentowały się wspaniale. Dziękujemy za zaangażowanie !!!

Włączyliśmy się w pomoc dla najmłodszych z Fundacją Bread of Life

30:12:2019

Wykorzystując przerwę w nauce, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami wykonali wiele pięknych przedmiotów, które zostały przekazane na kiermasz świąteczny w ramach Poznańskiego Betlejem. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów dołożyliśmy stodwujkową cegiełkę na leczenie chorych dzieci z Poznania. Dziękujemy za zaangażowanie.

[koordynator: Karolina Krzyżanowska, Michał Olejnik]

Projekt edukacyjny "Bezpieczny Uczeń"

19:12:2019

W grudniu, w ramach projektu zostało wykonane czwarte już zadanie przewidziane na pierwsze półrocze. Zrealizowały je klasa 8c i 8d. Uczniowie przygotowali grę MEMORY z wykorzystaniem znaków drogowych utrwalających bezpieczne poruszanie się po drogach. Wraz z wychowawczyniami na zajęciach funkcjonowania przygotowali piękne znaki graficzne w formacie A4. 19 grudnia spotkali się w jednej sali i wykazali wiedzą na temat bezpiecznego poruszania się po szosie, chodniku i poboczu wykorzystując w tym celu przygotowane znaki. Zagrali w MEMORY we właściwy sposób przy okazji dobrze się bawiąc.

18:12:2019

W środę 18 grudnia odbył się już kolejny apel, podczas którego wyróżnieni zostali grzeczni i pilni uczniowie. Tym razem na zaszczytny tytuł „Ucznia na 102” zapracowali następujący uczniowie szkoły podstawowej: z kl. 4b Monika, z kl. 4c Weronika, z kl. 4d Adrian, z kl. 4e Wojtek, z kl. 5c Maks, z kl. 6a Kamil, z kl. 6b Julia, z kl. 6c Łucja, z kl. 7b Antoni, kl. 7c Jakub, kl. 8c Tycjan, kl. 8d Julia.  Wszystkim serdecznie gratulujemy!

[tekst: Agnieszka Sielicka, Aneta Majewicz]

Kolędujemy na wesoło

16:12:2019

16 grudnia, jak to mamy w zwyczaju od kilku lat staramy się przybliżyć i przyspieszyć Święta Bożego Narodzenia kolędą. W tym roku uczniowie klas czwartych przygotowali dwie stare, piękne kolędy i zaprezentowali je odwiedzając wszystkie sale oraz gabinety w szkole. Kolędnicy byli świątecznie ubrani w stroje aniołów, elfów i Mikołajów oraz znakomicie przygotowani wokalnie. Otrzymali za swoje występy oklaski i słodkie pyszności. W 102-ce zrobiło się świątecznie i wesoło. Zapraszamy do wspólnego kolędowania w przyszłym roku!

Projekt edukacyjny – „Śladami poznańskiej kultury i sztuki”

16:12:2019

W poniedziałek, 16 grudnia 2019 r. uczestnicy projektu z kl. 6b, na zaproszenie kolegów i koleżanek z ZSS nr 105, udali się do nich na przedstawienie jasełkowe. Mieli okazję podziwiać wspaniały występ swoich rówieśników. Dowiedzieli się również, w jaki sposób przygotowuje się w szkole jasełka, stroje dla aktorów, scenografię. Miłym punktem spotkania było wspólne śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych. To spotkanie uświadomiło uczestnikom, że poznańska kultura i sztuka wspaniale rozwija się również w artystycznych duszach uczniów i nauczycieli.

[tekst: Aneta Majewicz]

15:12:2019

Pierwsze spotkanie odbyło się w listopadzie. W drugim, grudniowym  spotkaniu brali udział uczniowie klas: 8d, 1bpp i 1bb. Poznali oni tradycje regionu związane z zakopiańskim stylem życia na co dzień. Wykazali się wiedzą na temat historii życia i legendy o Janosiku – obejrzeli fragmenty filmu, a także wykonali autentyczne portrety bohatera. Przypomnieli znane im zasady BHP, które obowiązują podczas wycieczek na szlakach górskich. Zapoznali się także z głównymi zasadami oraz postawami proekologicznymi, którymi będą mogli się wykazać podczas zaplanowanej na maj wycieczki w Karkonosze.

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II