Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu // Szkoła Przedsiębiorczości

Aktualności

26:06:2020

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Drodzy Uczniowie!
Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

Trochę trudno w to uwierzyć, uświadomić sobie, ale właśnie kończy się ten nietypowy rok szkolny 2019/2020.

Niestety, z wiadomych przyczyn, nie możemy jak zawsze spotkać się w murach szkoły i życzyć sobie nawzajem pięknych wakacji.

Zamiast spotkania kończącego rok szkolny przygotowaliśmy prezentację.
Poniżej link do filmiku na Youtube:

Podsumowanie rocznych wyników Ligi Klas!

25:06:2020

 

Drodzy Uczniowie klas 4a, 5a, 7a, 8a oraz 1a SB, 1c SB, 1cSB, 1d SB, 2a SB, jak wiecie przez cały rok szkolny braliście udział w zadaniach proponowanych przez Ligę Klas. Nadszedł wreszcie czas na ostateczne podsumowanie i wyłonienie wśród Was Mistrza Klas.

Mamy zaszczyt ogłosić zwycięzcę, a mianowicie MISTRZEM KLAS zostaje klasa 1a SB. Ogromne gratulacje dla Was Uczniowie i dla Pani Agnieszki.

Konkurs historyczny „Poznański Czerwiec 56”

23:06:2020

W ramach projektu „Spotkania z historią”, tym razem prowadzonych w zdalnym nauczaniu zaproponowałam uczniom  konkurs „Poznański Czerwiec 56”. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać plakat lub narysować wydarzenia minionych lat. Miło zakomunikować, iż :

III miejsce zdobył uczeń klasy 4a  Hubert  O.

II miejsce  uczennica klasy 2ab  Magdalena R.

I miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 1ab Wiktoria Sz.

Gratuluję!!!

[organizator: Małgorzata Grefling]

23:06:2020

Rok szkolny wielkimi krokami dobiega końca. Nadszedł czas na ostatnie zadanie, odbywające się w ramach Ligi Klas. Zadaniem tym jest podsumowanie frekwencji i średniej ocen. Miejsca na podium są punktowane, tak jak w I półroczu, a mianowicie: I miejsce – 3 punkty, II miejsce – 2 punkty i III miejsce – 1 punkt.

22:06:2020

Współzawodnictwo w ramach Ligii Klas

W ramach współzawodnictwa klas- Liga Klas, nauczyciele biblioteki opracowali zadania dla uczniów. Związane były one z czytelnictwem. Zadaniem uczniów było połączenie portretu pisarza z jego imieniem i nazwiskiem, wyszukanie błędów w wierszu Jana Brzechwy „Na straganie”, rozwiązanie krzyżówki oraz ułożenie puzzli online z okładką książki Małgorzaty Musierowicz. Najbardziej aktywnymi klasami były 5a, 7a, 1ab, 1cb, 1db oraz 2ab, które otrzymały za to zadanie po 2 punkty. Pozostałe klasy po jednym punkcie. Gratulujemy.

„Autoportret przez rzeczy”

09:06:2020

 

Drodzy Uczniowie znacie się bardzo dobrze, ale nie zawsze wiecie, czym się interesujecie, jakie są Wasze pasje, które realizujecie po powrocie do domu. Z tego powodu Liga Klas przygotowała dla Was nowe zadanie, a mianowicie wykonanie „Autoportretu przez rzeczy”. Co to znaczy? Zaproponowaliśmy, abyście wykonali zdjęcie, przedstawiające Wasze pozaszkolne zainteresowania.

Wyniki konkursu „Dokładne mycie ułatwia życie”

08:06:2020

Nadszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu ,,Dokładne mycie ułatwia życie'' organizowanego przez szkolne koło PCK i nauczycieli biblioteki.  Zadaniem uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy było wykonanie plakatu na temat higieny. Poniżej prezentujemy zwycięską pracę wykonaną przez Adama K. z klasy 1app, a także dwie wyróżnione prace, których autorami są Marek Sz. z klasy 2app i Paulina K. z klasy 2dp. Zadaniem uczniów Szkoły Branżowej było wykonanie prezentacji multimedialnej na temat zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem higieny.  Olg S.

01:06:2020

Drodzy uczniowie! Z okazji DNIA DZIECKA przygotowaliśmy dla Was małą niespodziankę... https://liblink.pl/kxA2wzpYyl

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II