Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu // Szkoła Przedsiębiorczości

Aktualności

Wyniki_konkursu_fotograficznego_Jesien_obiektywie

20:10:2020

Nadszedł czas by ogłosić wyniki konkursu fotograficznego. Tematem przewodnim konkursu była nasza piękna złota jesień. Uczniowie mieli wykonać zdjęcie ukazujące przyrodę w okresie jesiennym.  Fotografia przedstawiać miała krajobrazy, prace ludzi związane z tą porą roku lub jesienne detale, takie jak owoce, grzyby, liście, zwierzęta.

W skład jury weszli: dyrektor szkoły Pani Grażyna Piosik oraz nauczyciele organizujący konkurs:  Zofia Bojanek, Tomasz Skrzydło, Daria Wachowiak, Dominika Studzińska.

Laureatami konkursu zostali:

            Szkoła podstawowa

Dzień Edukacji Narodowej 2020 - online

16:10:2020

Środa 14 października, to wyjątkowy dzień, w którym świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości i spotkania online głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała Wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w obecnej sytuacji epidemicznej. Jak zwykle w tym dniu wielu nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi zostało nagrodzonych  Nagrodą Dyrektora. Gratulujemy nagrodzonym! Była też niespodzianka. Nauczyciele wraz z uczniami przygotowali krótkie przedstawienie. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień.

KORONAWIRUS - informacje - do pobrania

31:08:2020

Szkoła w dobie pandemii - ważne informacje przekazane prez panią Dyrektor >>czytaj

Oświadczenie dotyczące zgody na pomiar temperatury >>pobierz - druk do podpisania przez obojga rodziców/opiekunów.

28:08:2020

Szanowni Państwo!  

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice!

Jesteśmy u progu nowego roku szkolnego 2020/2021.

Każdy z nas zastanawia się jaki on będzie?

Jaki będzie 1 września 2020 roku, jakie będą kolejne jego dni, tygodnie, miesiące?

Wiemy na pewno, że będzie inny niż wszystkie poprzednie.

Doświadczenie końca ubiegłego roku szkolnego uczy nas, że będzie to rok trudny.

26:06:2020

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Drodzy Uczniowie!
Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

Trochę trudno w to uwierzyć, uświadomić sobie, ale właśnie kończy się ten nietypowy rok szkolny 2019/2020.

Niestety, z wiadomych przyczyn, nie możemy jak zawsze spotkać się w murach szkoły i życzyć sobie nawzajem pięknych wakacji.

Zamiast spotkania kończącego rok szkolny przygotowaliśmy prezentację.
Poniżej link do filmiku na Youtube:

Podsumowanie rocznych wyników Ligi Klas!

25:06:2020

 

Drodzy Uczniowie klas 4a, 5a, 7a, 8a oraz 1a SB, 1c SB, 1cSB, 1d SB, 2a SB, jak wiecie przez cały rok szkolny braliście udział w zadaniach proponowanych przez Ligę Klas. Nadszedł wreszcie czas na ostateczne podsumowanie i wyłonienie wśród Was Mistrza Klas.

Mamy zaszczyt ogłosić zwycięzcę, a mianowicie MISTRZEM KLAS zostaje klasa 1a SB. Ogromne gratulacje dla Was Uczniowie i dla Pani Agnieszki.

Konkurs historyczny „Poznański Czerwiec 56”

23:06:2020

W ramach projektu „Spotkania z historią”, tym razem prowadzonych w zdalnym nauczaniu zaproponowałam uczniom  konkurs „Poznański Czerwiec 56”. Uczniowie mogli samodzielnie wykonać plakat lub narysować wydarzenia minionych lat. Miło zakomunikować, iż :

III miejsce zdobył uczeń klasy 4a  Hubert  O.

II miejsce  uczennica klasy 2ab  Magdalena R.

I miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy 1ab Wiktoria Sz.

Gratuluję!!!

[organizator: Małgorzata Grefling]

23:06:2020

Rok szkolny wielkimi krokami dobiega końca. Nadszedł czas na ostatnie zadanie, odbywające się w ramach Ligi Klas. Zadaniem tym jest podsumowanie frekwencji i średniej ocen. Miejsca na podium są punktowane, tak jak w I półroczu, a mianowicie: I miejsce – 3 punkty, II miejsce – 2 punkty i III miejsce – 1 punkt.

22:06:2020

Współzawodnictwo w ramach Ligii Klas

W ramach współzawodnictwa klas- Liga Klas, nauczyciele biblioteki opracowali zadania dla uczniów. Związane były one z czytelnictwem. Zadaniem uczniów było połączenie portretu pisarza z jego imieniem i nazwiskiem, wyszukanie błędów w wierszu Jana Brzechwy „Na straganie”, rozwiązanie krzyżówki oraz ułożenie puzzli online z okładką książki Małgorzaty Musierowicz. Najbardziej aktywnymi klasami były 5a, 7a, 1ab, 1cb, 1db oraz 2ab, które otrzymały za to zadanie po 2 punkty. Pozostałe klasy po jednym punkcie. Gratulujemy.

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II