Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu // Szkoła Przedsiębiorczości

Aktualności

Projekt edukacyjny „Rusz się ze mną mamo tato” – styczeń 2020

07:01:2020

Innowacja pedagogiczna

RUSZ SIĘ Z E MNĄ MAMO TATO

Podejmij wyzwanie !!!

styczeń 2020

1. Moje rodzinne zimowe aktywności - wybierz się na spacer, lodowisko, narty bądź sanki i spędzaj jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu.

2. Wzmacniamy nogi - odbierz u swojego nauczyciela WF ulotkę z ćwiczeniami i ćwicz codziennie.

Wykonaj zdjęcie podczas waszych aktywności lub ćwiczeń w domu i prześlij do na!

Dla najaktywniejszych czekają nagrody.

Włączyliśmy się w pomoc dla najmłodszych z Fundacją Bread of Life

30:12:2019

Wykorzystując przerwę w nauce, uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami wykonali wiele pięknych przedmiotów, które zostały przekazane na kiermasz świąteczny w ramach Poznańskiego Betlejem. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów dołożyliśmy stodwujkową cegiełkę na leczenie chorych dzieci z Poznania. Dziękujemy za zaangażowanie.

[koordynator: Karolina Krzyżanowska, Michał Olejnik]

15:12:2019

Pierwsze spotkanie odbyło się w listopadzie. W drugim, grudniowym  spotkaniu brali udział uczniowie klas: 8d, 1bpp i 1bb. Poznali oni tradycje regionu związane z zakopiańskim stylem życia na co dzień. Wykazali się wiedzą na temat historii życia i legendy o Janosiku – obejrzeli fragmenty filmu, a także wykonali autentyczne portrety bohatera. Przypomnieli znane im zasady BHP, które obowiązują podczas wycieczek na szlakach górskich. Zapoznali się także z głównymi zasadami oraz postawami proekologicznymi, którymi będą mogli się wykazać podczas zaplanowanej na maj wycieczki w Karkonosze.

Wzorowy Uczeń Szkoły Przysposabiającej do Pracy

13:12:2019

Piątek, 13 grudnia okazał się szczęśliwym dniem dla kilkorga uczniów szkoły przysposabiającej do pracy, którzy otrzymali tytuły Wzorowego Ucznia listopada i Wzorowego Ucznia grudnia. O wyróżnieniach zadecydowali wychowawcy, którzy docenili wzorową frekwencję, duże zaangażowanie w życie klasy i szkoły lub sukcesy uczniów w różnych dziedzinach. Dyplomy wręczyła Pani Agnieszka Kwiecińska, przewodnicząca nauczycielskiego zespołu WDN szkoły przysposabiającej do pracy. Wyróżnionym gratulujemy! Innych, zachęcamy do starania się o tytuł Wzorowego Ucznia w danym miesiącu.

Warsztaty w SOSW w Zbąszyniu

10:12:2019

10 grudnia uczniowie klasy 2ap oraz 2dp mieli okazję uczestniczyć w warsztatach bożonarodzeniowych zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zbąszyniu. Organizatorki warsztatów zapewniły uczestnikom potrzebne materiały, instrukcje wykonania oraz niosły pomoc podczas realizacji pomysłów. Uczniowie wraz z opiekunami przy dźwiękach kolęd i piosenek świątecznych wykonywali ozdoby świąteczne. Dekorowali styropianowe bombki,  drewniane choinki i aniołki, projektowali kartki bożonarodzeniowe, wykonywali ozdoby choinkowe.

06:12:2019

W piątek, 6 grudnia uczniowie klasy 1b szkoły branżowej, jak w każdy piątek udali się na zajęcia praktycznego kształcenia zawodowego do hotelu IBB Andersia. Dzień ten jednak okazał się być innym niż zwykle, a to za sprawą niespodzianki jaką przygotowali dla nich pracownicy hotelu. Po zakończeniu zajęć Pani Dyrektor Hotelu Andersia Ewa Michałowska wraz z Panią Kierownik służby pięter Małgorzatą Pilarczyk wręczyły uczniom mikołajkowe upominki. Pani Dyrektor podziękowała również naszym uczniom za rzetelne wykonywanie powierzonych w ramach zajęć praktycznych zadań.

Adwentowy wieniec

06:12:2019

Po raz kolejny odbył się w naszej szkole konkurs na najpiękniejszy wieniec adwentowy. Tym razem była tylko jedna kategoria – uczniowie mieli wykonać wraz ze swoją rodziną wieniec adwentowy. Pod koniec listopada organizatorzy mieli już całe mnóstwo przepięknych i bardzo oryginalnych prac. Dominowała kolorystyka złoto-czerwona. 6 grudnia Pani dyrektor Grażyna Piosik wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy uznania dla całych rodzin za trud włożony w przygotowanie pięknych wieńców oraz podziękowała za wielkie serca naszych uczniów i ich rodziców.

05:12:2019

Po burzliwych obradach jury, podsumowano zadania I konkurencji dotyczącej Dnia Życzliwości. Komisja oceniała wykonanie plakatu, zaangażowanie uczniów w przygotowanie żółtego stroju oraz zawieszenie liści z dobrymi myślami na Drzewie Życzliwości. Za każde z tych działań klasy dostawały po dwa punkty. Maksymalną liczb punktów zdobyły klasy – 5A SP i 1A BS, po 5 punktów uzyskały klasy – 7A SP, 8A SP, 2A BS, a po 4 punkty klasy – 4A SP, 1B SB, 3 punkty przypadły klasie – IC BS i 2 punkty klasa ID BS.

05:12:2019

Nasza Szkoła po raz pierwszy przystąpiła  do akcji Szpikowa Paczka. Celem akcji była zbiórka słodyczy, środków czystości, gier, zabaw i pluszaków. Dzięki życzliwości i wrażliwości rodziców, nauczycieli i uczniów zebraliśmy  wiele potrzebnych rzeczy dla podopiecznych akcji.  Wszystkim biorącym udział w tej charytatywnej akcji składamy serdeczne podziękowania.

[koordynatorzy: L. Łobażewicz, K. Krzyżanowska, A. Aleksy-Rojna, M. Nowacka]

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II