Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu // Szkoła Przedsiębiorczości

Aktualności

01:06:2020

Drodzy uczniowie! Z okazji DNIA DZIECKA przygotowaliśmy dla Was małą niespodziankę... https://liblink.pl/kxA2wzpYyl

Spotkania zdalne z uczniami IX LO

20:05:2020

Jesteśmy razem mimo pandemii, uczniowie IX LO przygotowali  dla  naszych  uczniów prezentacje o różnorodnej tematyce:  prawidłowe odżywianie, bezpieczna droga do szkoły, czym jest muzyka, sport to zdrowie, instrumenty muzyczne, tundra, dzień Ziemi. Prezentacje trafiły do świetlicy, a dalej do uczniów naszej szkoły. Cieszymy się, że o nas pamiętacie!!!

Wioletta Dachtera,  Małgorzata Grefling

Wyniki konkursu świetlicowego!

14:05:2020

Zadaniem uczniów było przesłanie zdjęć lub filmików pokazujących, w jaki sposób spędzają swój czas w okresie kwarantanny, jak się uczą, zdobywają nowe wiadomości i umiejętności, jak rozwijają swoje zainteresowania oraz jak spędzają czas wolny w domu.

Przyszła pora na rozstrzygnięcie konkursu. Skład jury przedstawiał się następująco: dyrektor szkoły Pani Grażyna Piosik, wicedyrektor Magdalena Stachowiak, kierownik świetlicy szkolnej Michał Olejnik oraz nauczyciele świetlicy: Marta Bielewicz, Justyna Dornowska, Aneta Szalczyk, Zofia Bojanek i Tomasz Skrzydło. 

Polowanie na niedźwiadki

29:04:2020

W imieniu uczniów szkoły 102 rzucamy Wszystkim wyzwanie: Polowanie na niedźwiadki i zachęcamy abyście rozpropagowali akcję w Waszych domach, przedszkolach i szkołach, wśród znajomych.

Propozycje UNICEF w czasie epidemii koronawirusa!

16:04:2020

Mam nadzieję, że w tym trudnym i wymagającym czasie Państwo i Państwa najbliżsi pozostają w zdrowiu. Wszystkich nas dotknęła pandemia koronawirusa w Polsce i musimy mierzyć się z jej skutkami oraz ciągle przedłużającym się czasem odizolowania. Przed wszystkimi - pojawiły się nowe role oraz mnóstwo wyzwań w codziennej pracy, którym trzeba stawić czoła. Aby umilić pobyt  w domu chciałabym przekazać kilka pomysłów, jak zagospodarować dodatkowy czas wolny w wartościowy sposób.

Uczniom i Rodzicom…

06:04:2020

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy składamy moc najserdeczniejszych  życzeń, przede wszystkim zdrowia, o które teraz należy szczególnie dbać. Dużo radości i cierpliwości, a także nadziei, że spotkamy się wszyscy razem w dobrej kondycji. Niech te święta  wzmocnią rodzinne więzi  i dadzą siłę pozytywnego myślenia.

Dyrektor szkoły i grono pedagogiczne

01:04:2020

Pani Dyrektor Grażynie Piosik

Z okazji Imienin

Wszystkiego Najlepszego, co szczęściem się zwie,

przede wszystkim zdrowia, spokoju i radości.

Życzymy, aby czas tego osobistego święta

dał  świadectwo bliskości, życzliwości, zrozumienia

 nie tylko ze strony najbliższych.

Mimo, że zdalnie, to jednak blisko…

Mimo, że zdalnie, to pamiętamy…

Prosimy przyjąć te ciepłe życzenia

od całego Grona Pedagogicznego

i Pracowników szkoły.

 

19:03:2020

Wychodząc naprzeciw  chętnym do samodzielnej pracy, poszukiwań i odkrywania zamieszczamy linki do różnych stron edukacyjnych, z zadaniami w formie zabaw, quizów, krzyżówek itp., oraz do udostępnionych na stronach ministerialnych e – podręczników i gorąco zachęcamy do korzystania z nich.

Platformy edukacyjne

https://epodreczniki.pl/szukaj?format=e-podrecznik

https://www.squla.pl/matematyka

http://edukadu.pl/

Dzień Kobiet 2020

06:03:2020

6 marca trzech gentlemanów z naszej szkoły udało się na ulicę Półwiejską w Poznaniu świętować wyjątkowy dzień – Dzień Kobiet. Chłopcy składali życzenia i wręczali kwiaty wszystkim napotkanym paniom. Na kobiecych buziach można było zauważyć uśmiech i wzruszenie. Dziękujemy ,,Stowarzyszenie na Tak" za kolejny rok razem.

Foto- i wideorelacja z tego zdarzenia: 

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II