Finał projektu edukacyjnego „Śladami bohaterów Jeżycjady”

10 czerwca w sali medialnej spotkali się uczniowie klasy 3a gimnazjum, którym towarzyszyli rodzice, na podsumowaniu zrealizowanych zadań projektu. Z radością przyjęliśmy obecność Pani wicedyrektor Wioletty Dachtery. Z ciekawością ich prezentacji przyglądali się także uczniowie klasy 8a. Obok zaprezentowanych prac, uczniowie podzielili się także nabytą podczas projektu wiedzą i umiejętnościami. Przedstawili sylwetkę poznańskiej pisarki i jej najbliższej rodziny. Zaprezentowali powieści, które wchodzą w skład Jeżycjady. Bliska stała się im także mapa Poznania, bo potrafią nazwać i wskazać dzielnice administracyjne miasta. Byli na wycieczce i napisali sprawozdanie z wycieczki, Swoje odczytał Tadziu. Podzielili się swoimi odczuciami dotyczącymi roli przewodnika wycieczki. Omówili zdjęcia, które wykonali. Sprawdzili też, jakimi słuchaczami byli uczniowie 8a. Zadawali im pytania i kontrolowali poprawność odpowiedzi. Na koniec zaprezentowali umiejętność czytania fragmentów powieści „Ciotka Zgryzotka” oraz udzielali odpowiedzi na pytania związane z przeczytanymi fragmentami. Trzeba przyznać, że przeczytaną treść doskonale rozumieli, a Weronika wyróżniała się ilością udzielanych poprawnych odpowiedzi. W przygotowaniu jest książeczka podsumowująca trzyletnią pracę nad projektem, którą uczniowie otrzymają w dniu rozdania świadectw. Drodzy Uczniowie, kończycie naukę w gimnazjum, ale mam nadzieję, że przygoda z M. Musierowicz będzie trwała. Nie rezygnujcie z czytania!

[tekst: Ewa Zakrzewicz]