Historie kuchenne, czyli o miłości, tradycji i sile rodziny

We wtorek, 27 marca w ramach projektu „Niepodległa 2018. Kocham Cię, Polsko!” odbyło się spotkanie zatytułowane: „Historie kuchenne, czyli o miłości, tradycji i sile rodziny.” Z naszymi gośćmi, babcią Marka z klasy 3ag, dziadkiem Mateusza z 2cg i naszą absolwentką Moniką wraz z rodzicami, przy wspólnym stole rozmawialiśmy o wartościach społecznych, kulturowych i patriotycznych przekazywanych w rodzinach. Jak w domu, przy kawie, herbatce, pysznych ciastach, każdy chętnie opowiadał o rodzinnych spotkaniach wokół stołu, które jednoczą i utrwalają więzi. Uczniowie klasy 3ag przedstawili krótką inscenizację nt. spędzania wspólnych chwil z rodziną. Wiele radości i satysfakcji przyniosło nam przygotowanie w grupie wielkanocnego poczęstunku, jaj faszerowanych. Spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że rodzina to jest siła, siła miłości, tradycji i wszystkiego, co w człowieku najlepsze.

[organizatorki: A. Majewicz, M. Pietrzak, A. Szalczyk, Szkolne Koło PCK]