IX Integracyjny Przegląd Twórczości Folklorystycznej już za nami…

22 listopada w sali teatralnej Szkoły Podstawowej nr 83 „Łejery”, po raz dziewiąty spotkaliśmy się aby muzyką, tańcem, śpiewem i strojem przybliżyć nie tylko folklor Polski ale i wybranych regionów Europy i świata. Uroczystego otwarcia przeglądu dokonała Pani dyrektor Grażyna Piosik, która dumna z inicjatywy wprowadzonej przed laty patrzy z podziwem na osiągnięcia dzieci i młodzieży. Na jednej scenie, pod jednym hasłem: „Witajcie tańce, obrzędy, zabawy. Z muzyką i tańcem wyruszamy w świat” występowali mali milusińscy z Przedszkola nr 116, uczniowie z Zespołów Szkół 101, 102, 105, 106, 107, 112, ze Szkoły Podstawowej w Kicinie, Szkoły Podstawowej nr 68 oraz młodzież z VIII LO w Poznaniu. Nie zabrakło też zespołu „Galimatias”, i jak zawsze wiernych Gości – Zespołu Pieśni i Tańca „Łaniki”. Dziękujemy przybyłym Gościom, wszystkim bez wyjątku, za życzliwe słowa uznania, za obecność i emocjonalne wsparcie. Dzieciom i młodzieży gratulujemy wspaniałych sukcesów artystycznych.
Relacja z IX Integracyjnego Przeglądu Twórczości Folklorystycznej>>

Artykuł w Poznańskim Serwisie Oświatowym

[organizatorzy: M. Masztalerz, A. Bryze, A. Graczyk, T. Bauza i inni…]