„Jan Paweł II zawsze z nami” – konkurs

3 kwietnia grono znanych i sprawdzonych przyjaciół szkoły spotkało się na ul. Przełajowej 6. W tym dniu odbył się bowiem Międzyszkolny Integracyjny Konkurs Poezji Jana Pawła II – konkurs pod hasłem „Jan Paweł II zawsze z nami”. Okazja była nie lada, szkoła obchodzi w tym roku 70-lecie swego istnienia, a patronuje jej właśnie Jan Paweł II. Obaw było wiele, bo poezja Karola Wojtyły nie należy do łatwych, a wykonawcami jej byli przecież młodzi interpretatorzy. Po pierwszych wystąpieniach nastąpiło uspokojenie i trema powoli przechodziła w zachwyt. Warto wierzyć w młodych ludzi, że potrafią przekazać to, co sami przeżywają recytując wybrane przez siebie strofy. Potrafią porwać słuchaczy do wspólnego przeżywania filozoficznych, refleksyjnych wierszy, ale i pełnych umiłowania do przyrody, natury, do Stwórcy. W kategorii szkół ogólnodostępnych dwa równorzędne, pierwsze miejsca zajęli uczniowie IX i V LO, a w kategorii szkół specjalnych równorzędne, pierwsze miejsca przypadły uczniom: ZSS z Kowanówka i ZSS nr 102. Dziękujemy i gratulujemy także wszystkim, pozostałym wyróżnionym uczestnikom: uczniom Zespołu Szkół Łączności, Liceum Sióstr Urszulanek, VIII LO, Szkoły Podstawowej nr 75 oraz   uczniom ZSS nr 105. Do zobaczenia w przyszłym roku.

[organizatorzy: Małgorzata Grefling, Aleksandra Tomkowiak, Żelisław Cieślewicz

link: TVK Winogrady