Zespół Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu

Kluby

„Słonik i żyrafka”

„Słonik i Żyrafka” – zajęcia stymulujące rozwój dziecka

Nasza oferta adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, które wykazują trudności w sferze intelektualnej i ukończyły 5 rok życia. Proponujemy cotygodniowe nieodpłatne zajęcia, podczas których maluszki w atmosferze wspaniałej zabawy, poczynią pierwsze kroki w kierunku edukacji szkolnej, a rodzice będą mogli skorzystać z przygotowanej dla nich oferty warsztatów.

Na każdym spotkaniu dzieci będą zapoznawały się z metodą M. Montessori w specjalistycznie wyposażonych salach, poza tym nasza kadra poprowadzi m.in.:

  • warsztaty ruchu rozwijającego wg Weroniki Sherborne;
  • programy aktywności – Świadomość Ciała, Kontakt i Komunikacja – metoda Knillów;
  • zajęcia w Sali Doświadczania Świata z wykorzystaniem metody stymulacji sensorycznej wg Carla Delacato;
  • zajęcia relaksacyjne „Masaż dźwiękiem” metodą Petera Hess’a;
  • zajęcia plastyczne z wykorzystaniem metody „Malowanie Dziesięcioma Palcami”.

Szkoła jest przyjazna dzieciom z zaburzeniami komunikacji językowej, przeszkolona kadra pedagogów wykorzystuje komunikację wspomagającą i alternatywną.

Zgłoszenia przyjmujemy w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu 61 852 56 60, a wszelkich informacji udzielają koordynator Katarzyna Pietras oraz pedagog Anna Kucz.

Na stronie Aktualności w kategorii Kluby – „Słonik i żyrafka” znajdą Państwo relacje ze spotkań, które miały dotychczas miejsce.

„Porozmawiajmy o …”

Klub wsparcia dla rodziców/opiekunów „Porozmawiajmy o …”

Spotkania dla wszystkich zainteresowanych rodziców/opiekunów naszych uczniów, które odbywają się raz w miesiącu w godzinach popołudniowych.

Spotkania te są okazją do wymieniania się doświadczeniami w codziennych zmaganiach w wychowywaniu dzieci, młodzieży ze specjalnymi potrzebami. Uczestniczą w nich specjaliści różnych dziedzin: pedagodzy, logopedzi, socjoterapeuci, seksuolodzy, kuratorzy, terapeuci wykorzystujący alternatywne metody w pracy z dziećmi, młodzieżą.

Naszym zamierzeniem jest stworzenie kręgu rodziców/opiekunów, którzy będą się dzielić wiedzą i dostarczać wsparcia innym rodzicom/opiekunom.

Informacje o tematyce, terminie spotkania przekazywane są przez uczniów w dzienniczkach oraz na stronie Aktualności w kategorii Komunikaty. Relacje ze spotkań, które miały dotychczas miejsce znajdą Państwo na stronie Aktualności w kategorii Kluby – „Porozmawiajmy o…”.

„Razem raźniej”

„Razem raźniej" - warsztaty dla rodziców i dzieci

Serdecznie zapraszamy Państwa na warsztaty „Razem raźniej”. Zajęcia są adresowane do Rodziców/Opiekunów i młodszych dzieci (klasy 1-3 szkoły podstawowej).

Podczas spotkań przenosimy w praktykę założenia Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne, stymulacji polisensorycznej oraz wybrane aspekty z zakresu Integracji Sensorycznej.

Wspólna zabawa, kreatywnie spędzony czas z dzieckiem to priorytet podczas zajęć. Warsztaty mają charakter ruchowy, więc mile widziany jest sportowy, wygodny strój oraz dodatkowa para skarpetek (ćwiczymy bez butów i kapci).

Zapraszamy do wspólnej zabawy, zmysłowego poznawania świata również rodzeństwo uczniów.

Jeżeli mają Państwo pytania, proszę o informację w dzienniczku lub kontakt z wychowawcą dziecka.

Do zobaczenia.

mgr Agnieszka Sielicka – prowadząca warsztaty „Razem raźniej”.

Bieżące informacje oraz fotorelacje ze spotkań znajdą Państwo w Aktualnościach w kategorii Kluby – „Razem raźniej”.

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 102 IM. JANA PAWŁA II