Konkurs Wiedzy o Książkach

21 maja br. w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich odbył się w dwóch kategoriach wiekowych Konkurs Wiedzy o Książkach „Tajemnice książek”. Uczestnikom zostało przybliżone pojęcie praw autorskich do stworzonego dzieła oraz możliwych konsekwencji z jego plagiatu, a także zasady dbania o książki.
Uczniowie klas 8a, 3ag, 1az i 3az mieli za zadanie wyszukać „chochliki” w tytułach książek, rozpoznać znanych pisarzy i poetów, ułożyć puzzle okładki jednej z książek Jeżycjady, a także dopasować bohaterów do tytułów książek. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy 3az. Druga grupa, w której skład wchodzili uczniowie klasy 4a, 5a, 5b, 6d,6b miała za zadanie rozpoznać bohaterów bajek, dopasować atrybuty do postaci, ułożyć puzzle z sylwetą Pinokio oraz rozpoznać ścieżkę dźwiękową z najsłynniejszych bajek dla dzieci. W tym konkursie wszyscy byli wygranymi. Gratulujemy!

[organizatorzy: A. Tomkowiak, Ż. Cieślewicz]