Spółdzielnia uczniowska „Słoneczko”

W dniach 14-15 września, 11-osobowa grupa uczniów, członków sekcji turystycznej Spółdzielni Uczniowskiej „Słoneczko” z opiekunami p. Kasią Bórkowska i p. Żelisławem Cieślewiczem, wyjechała do Nysy, by uczestniczyć w XIV Zjeździe Misyjnym Dzieci. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca misjonarzy, zarówno księży, jak i osób świeckich, poznaliśmy życie Ojca Mariana Żelazka. Wspólnie z dziećmi i młodzieżą z różnych stron Polski śpiewaliśmy, bawiliśmy się, oglądaliśmy przedstawienie „Przypowieści o dobroci” w wykonaniu Teatru Franciszka z Krakowa. W drodze powrotnej dodatkowo zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, gdzie zwiedziliśmy Hydropolis-Centrum nauki i wiedzy o wodzie, skąd wyszliśmy pełni wrażeń, ale i nowych wiadomości. Nie sposób opisać cudownej, pełnej radości atmosfery panującej podczas całego wyjazdu.

Serdecznie dziękujemy Pani prezes Stowarzyszenia ZPiT „Chludowianie”, dzięki której mogliśmy wziąć udział w tym pięknym wydarzeniu.

[tekst: K. Bórkowska]

————————————————————————————————————————–

W czwartek 7 czerwca, członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „Słoneczko” wraz z opiekunem – panią Kasią Bórkowską, wzięli udział w XIX Rajdzie Spółdzielni Uczniowskich do Mosiny i Osowej Góry, zorganizowanym tradycyjnie przez „Społem” Poznańską Spółdzielnię Spożywców w Poznaniu.

Po dotarciu na miejsce (do Mosiny), mieliśmy wspaniałą przygodę uczestnicząc w przejeździe drezynami. Pojazdy szynowe napędzane przez nas samych – dwie osoby pedałujące, jak na rowerze (spróbowali wszyscy!), przewoziły nas w różne strony, by w końcu dotrzeć do stacji Osowa Góra. Tutaj wspięliśmy się na górę pięknym szlakiem Wielkopolskiego Parku Narodowego, podziwiając widoki i mijając m.in. Studnie Napoleona. Na miejscu, po krótkim odpoczynku, odbyły się różne konkurencje drużynowe (wyścigi rzędów), parowe (karmienie jogurtem, plecenie warkocza) i indywidualne (skakanie na skakance, „pączek bez rączek”). Potem piekliśmy kiełbaski w ognisku, jedliśmy słodkości. Na podsumowaniu rajdu rozstrzygnięte zostały konkursy i rozdane nagrody. Po zejściu do stacji, drezynami wróciliśmy do Mosiny, a potem pociągiem do Poznania.

Jak zawsze było SUPER, jak zawsze pogoda dopisała i humory również. Już nie możemy się doczekać jubileuszowego – XX Rajdu, mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym. „Społem” PSS, a szczególnie pani Asi Krisch – Zandeckiej i pani Kasi Olszak, które wspaniale zorganizowały wszystko z ramienia spółdzielni patronackiej, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!! 

Tekst: opiekun SU (K. Bórkowska), K. Elgaziry, M. Skorlińska

Poniżej prezentujemy galerię dyplomów i wyróżnień zdobytych przez naszą Spółdzielnię uczniowską „Słoneczko”.