Podróże kulinarne – „Kuchnia meksykańska”

Każdego roku przybliżamy uczniom tradycje kulinarne różnych regionów świata. W środę 24 października br. uczniowie kl. 1ap, kl. 1bp, kl. 1cp, kl. 1dp oraz kl. 5b uczestniczyli w kolejnym spotkaniu kulinarnym. Tym razem młodzież mogła poznać potrawy kolorowej i pikantnej kuchni meksykańskiej. Wszyscy skosztowali charakterystyczne danie – chili con carne. Obejrzeli również prezentację multimedialną o owocach, warzywach i potrawach meksykańskich. Chętne osoby mogły założyć sombrero i ponczo. Niezwykle miłą częścią spotkania był występ zaproszonego gościa, Meksykanina pana Romana Mendez, który specjalnie dla nas pięknie grał na gitarze. Z kolei uczniowie kl. 1ap i kl. 3bp wraz z panią Moniką Kamedułą wspaniale tańczyli i śpiewali do rytmicznej muzyki meksykańskiej.

[tekst: Aneta Majewicz]