„Poznajmy się lepiej” po raz kolejny…

Uczniowie klas 3b, 5a, 7b i 3eg w ramach projektu edukacyjnego spotkali się z wykorzystaniem Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn, by po raz kolejny zintegrować swoje działania. Wszyscy uczestnicy projektu wykonali ćwiczenia integrujące grupę – powitanie „iskierką”, powitanie różnymi częściami ciała – kolana, łokcie, ćwiczenia równoważne – kołysanie, turlanie się itp. Atrakcją tego spotkania było wykorzystanie chusty Klanzy – uczniowie unosili ją rękoma w wolnym i szybkim tempie, a także turlali po niej piłeczkę. Uczestnictwo w każdym ćwiczeniu sprawia uczniom wiele radości, uczniowie chętnie biorą udział w każdej formie ruchu, co sprzyja poznaniu własnych możliwości, a
także umiejętności kolegów. Ruch to zdrowie! Do następnego spotkania.

[tekst: Agnieszka Skrzypczak]