Projekt edukacyjno-biblioteczny „Muzyka filmowa”

15 czerwca nastąpiło zakończenie i podsumowanie projektu realizowanego przez cały rok szkolny, a zatytułowanego „Muzyka filmowa”. Projekt realizowali uczniowie klas 2e oraz 3b gimnazjum. Podczas spotkań wykonywali zadania dotyczące muzyki przewodniej do wybranych filmów i bajek. Były to m. in. „Piękna i Bestia”, „Czterej Pancerni i pies”, „Kraina lodu” czy „Dirty Dancing”. Na zakończenie projektu klasy wybrały piosenkę „Kaczka Dziwaczka ” z „Akademii Pana Kleksa” i w przebraniach uczniowie zaprezentowali zabawny utwór. Był Pan Kleks, kucharz, fryzjerka, aptekarka, no i oczywiście… kaczka. Każdy uczestnik projektu na zakończenie otrzymał dyplom w dowód uznania pracy, jaką wykonywał przez cały rok. Uczniowie zdobyli nową wiedzę oraz umiejętności, a także usystematyzowali tę, którą już posiadają na temat muzyki i rodzajów instrumentów. Nauczyli się rzetelności w zdobywaniu informacji oraz odpowiedzialności za rezultaty pracy w zespole. Szerzyli czytelnictwo oraz dobrze bawili się. Życzymy udanych wakacji i do usłyszenia w przyszłym roku szkolnym – w nowym projekcie.

[autorzy projektu: M. Hohorek, A. Skrzypczak, Ż. Cieślewicz, A. Graczyk, A. Tomkowiak,
tekst: Agnieszka Skrzypczak]