Projekt edukacyjny „Cuda natury – polskie góry”

Drugie spotkanie w ramach projektu odbyło się 31 października. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy 1cb. Mieli do wykonania dwa zadania: pierwsze polegało na wybraniu przedmiotów potrzebnych na wyprawę w góry i wyposażenie plecaka. Znalazły się w nim – odzież zapasowa, płaszcz przeciwdeszczowy, mapa okolicy, latarka, żywność, woda oraz termos z ciepłym napojem, apteczka, kompas, telefon komórkowy, kijki do chodzenia, chusteczki higieniczne in. Z tego zadania wywiązali się znakomicie! Następnie wyposażeni w tak przygotowane plecaki wyruszyli na krótki spacer podczas, którego za pomocą kompasu musieli określić kierunek swojej wędrówki podany przez nauczyciela. A w trakcie marszu wykonali ćwiczenia rozluźniające i wzmacniające przy użyciu kijków. Temu zadaniu również sprostali! Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat wypraw górskich oraz dobrym przygotowaniem fizycznym. Na kolejne spotkanie zapraszamy za miesiąc!

[tekst – Agnieszka Skrzypczak]