Projekt edukacyjny „Rozmowy o muzyce”

22 października br. odbyły się pierwsze zajęcia z projektu edukacyjnego „Rozmowy o muzyce” dla klas: 3a, 3b, 3c szkoły podstawowej. Uczniowie zapoznali się z tematem pt. „ Głos to też instrument.” Podczas wspólnych zajęć uczestnicy dowiedzieli się, że głos to instrument, jak należy śpiewać, a jak nie należy używać głosu. Ponadto uczniowie nauczyli się prawidłowo oddychać wykonując ćwiczenia z wiatrakami, odgadywali zagadki oraz wykonali piosenkę pt. „Zagram dzieciom”. Na koniec spotkania wymienione klasy otrzymały specjalną kolorowankę dotyczącą tematu projektu. Do zobaczenia w listopadzie na kolejnych wspólnych zajęciach!

[organizatorzy: A. Graczyk, P. Zalewska, A. Skrzypczak, M. Hohorek, A. Tomkowiak, Ż. Cieślewicz,
tekst: P. Zalewska, zdjęcia: Ż. Cieślewicz]