W kawiarni „Sztuka pączek”

W środę 09.10.2019r. uczniowie klas: 1 cpp, 3 app oraz 3bpp w ramach praktyk wspomaganych udali się do kawiarni „Sztuka pączek” znajdującej się na ulicy Młyńskiej. To miejsce, w którym można zjeść pyszne pączki na słodko i słono oraz kanapki własnego wyrobu. Uczniowie pod nadzorem cukiernika przygotowywali ciasto na pączki, trenowali wałkowanie ciasta, obserwowali wypełnianie słodkości nadzieniem, a także smażenie pączków na smalcu. Najprzyjemniejszym punktem wizyty było oczywiście spróbowanie słodkości. W kawiarni „Sztuka pączek” organizowane są także warsztaty plastyczne oraz wernisaże dla seniorów. Uczniowie dzięki temu obejrzeli również wystawę prac adeptów sztuki. Dziękujemy serdecznie Panu Robertowi Kruk za miłe przyjęcie i zapoznanie z tajnikami cukiernictwa.

[opiekunowie: G. Skupińska- Fromm, S. Grysińska, A. Pryboda]