W Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera

W środę 17 października klasy 3b, 3c i 3d gimnazjum wybrały się w podróż pociągiem do Puszczykowa. Udaliśmy się do Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera. Znajduje się ono w rodzinnej wilii podróżnika i jest miejscem poświęconym jego życiu i twórczości. Na niewielkiej przestrzeni zostały zgromadzone bardzo liczne eksponaty przywiezione z wypraw prowadzonych przez pisarza – podróżnika oraz związane z jego udziałem w II wojnie światowej, a zwłaszcza w Dywizjonie 303. Najbardziej zachwyciły nas stare zdjęcia z różnych stron świata oraz ogromna żywa pirania mieszkająca w akwarium.
Wybraliśmy się także na spacer wokół domu, gdzie znajduje się Ogród Tolerancji. Jest to magiczne miejsce, w którym zgromadzono modele różnego rodzaju rzeźb i obiektów ważnych dla rozwoju poszczególnych cywilizacji na świecie. Z wielkim podziwem oglądaliśmy piramidę wzorowaną na piramidzie Cheopsa oraz kopię statku Santa Maria, na którym Kolumb dopłynął do Ameryki. Wszystkich ciekawych świata zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca!

[tekst: B. Kiełb]