W zakładzie fryzjerskim ISSE

W ramach zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu, uczniowie szkoły branżowej 3 października wybrali się do zakładu fryzjerskiego ISSE. Celem zajęć było poznanie nowego zawodu, ale przede wszystkim zadań związanych z prowadzeniem własnej firmy. Uczestnicy spotkania mieli możliwość przećwiczyć swoje kompetencje w zakresie obsługi klienta, m.in. podczas ćwiczeń w recepcji, kiedy to ustalali datę spotkania i omawiali z klientem jego oczekiwania. Ćwiczenia autoprezentacji, rozmowa o zasadach i warunkach pracy, a także stosowanie zwrotów grzecznościowych wobec wymagającego klienta, okazały się dla niektórych, nie lada wyzwaniem. Spotkanie wzbogaciło młodzież w bardzo cenne doświadczenie, jakie z pewnością zaowocuje w przyszłej pracy zawodowej.

[tekst: Agnieszka Bryze]