Warsztaty plastyczno-historyczne w Muzeum Powstania Wielkopolskiego

W ramach projektu edukacyjnego „Niepodległa 2018. Kocham Cię, Polsko!” w środę 12 czerwca klasy 1app, 1dpp i 2bpp udały się do Muzeum Powstania Wielkopolskiego na wyjątkowe warsztaty plastyczno – historyczne. Uczniowie wraz z opiekunami rozpoczęli zajęcia od obejrzenia z panią Elżbietą Mania niesamowitej wystawy prac malarstwa strukturalnego Pani Profesor Izabeli Rudzkiej „Przestrzeń i czas w malarskim przekazie historii”. Za zgodą naszego przewodnika mogliśmy dotknąć prac wykonanych na podstawie zdjęć satelitarnych miejsc, w których toczyły się wielkopolskie walki powstańcze. Opisywaliśmy, co widzimy i czujemy patrząc na obrazy. Następnie uczniowie wzięli ze sobą element dekoracji sali – białe kwiaty pamięci. Zadaniem uczniów było, zainspirowane obejrzaną wystawą, pomalowanie różnymi technikami białej powierzchni symbolicznych kwiatów. Powstały w ten sposób jedyne w swoim rodzaju, wykonane rękami naszych uczniów dekoracje, które stanęły obok obrazów Pani Profesor. Można je podziwiać w Muzeum Powstania Wielkopolskiego do połowy lipca.

[organizatorki: Małgorzata Pietrzak, Aneta Szalczyk; tekst: Aneta Szalczyk]