Wycieczka do hotelu Ilonn Boutique

W piątek 26 października, klasy 1b i 1c szkoły przysposabiającej do pracy w ramach praktyk wspomaganych, odwiedziły hotel Ilonn Boutique w Poznaniu. Uczniowie poznali tajniki pracy kucharza oraz kelnera. Zwiedzili restaurację Brique. Jednak największe wrażenie na wszystkich zrobił apartament na piątym piętrze. Nowoczesne wyposażenie, designerskie rozwiązania i oczywiście otwierany dach, prowadzący na taras widokowy, mieszczący się na dachu hotelu. Mimo chłodnej pogody postanowiliśmy wyjść na taras i podziwiać panoramę Poznania. Nie odbyło się również bez pamiątkowych zdjęć. Pani Milena będąca naszym przewodnikiem po obiekcie, opowiedziała nam historię powstania hotelu. Dowiedzieliśmy się również jaką rolę pełnił budynek wcześniej. Pełni wrażeń zapowiedzieliśmy się na rewizytę wiosną, kiedy aura będzie bardziej przychylna i pozwoli nam dłużej relaksować się na tarasie widokowym apartamentu na piątym piętrze.

[tekst: Karolina Śródecka – Piekut]