Wyjście do Hotelu Rzymskiego

W ramach praktyk wspomagających 28 września, klasa 1bp oraz 1cp szkoły przysposabiającej do pracy miała okazję odwiedzić Hotel Rzymski w Poznaniu. W progach hotelu powitała nas Kierowniczka Służby Pięter, która stała się nie tylko naszym przewodnikiem po obiekcie, ale i nieocenionym źródłem informacji dotyczących funkcjonowania hotelu, pracowników którzy w nim pracują, zawodów oraz ciekawostek związanych z hotelowym życiem. W trakcie pobytu w hotelu, mieliśmy okazję zobaczyć jak na co dzień wygląda praca w hotelowej kuchni, czym zajmują się kelnerzy i jakie mają obowiązki. Zwiedziliśmy sale restauracyjne: Rzymiankę i De Rome. Dowiedzieliśmy się kto pracuje w recepcji i dlaczego recepcja nazywana jest „sercem hotelu”. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda największy pokój w hotelu – apartament, jak również pokoje jedno
i dwuosobowe. Zmierzyliśmy się z ambitnym zadaniem składania serwetek, które będą użyte w restauracji. Zadanie, jak zawsze wykonaliśmy na 100%. Wyjście do hotelu Rzymskiego uznajemy za zaliczone i to na 102! Was zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej hotelowej przygody.

[tekst: Karolina Śródecka – Piekut]